Myslejovice, malebná obec s bohatou historiií a přírodními krásami

Objevte Myslejovice, obec v okrese Prostějov, kde se snoubí historie s přírodními krásami. Navštivte kostel Zvěstování Panny Marie a prozkoumejte lesy a polnosti ideální pro turistiku a cyklovýlety.


Malebná obec v okrese Prostějov
Obec Myslejovice, ležící v okrese Prostějov, je malebným místem s bohatou historií a přírodními krásami. Z historického hlediska je obec známá svým kostelem Zvěstování Panny Marie, který je centrálním bodem obce a symbolizuje její duchovní dědictví.

Myslejovice je také domovem pro dvoutřídní základní školu, která slouží jako důležité vzdělávací středisko pro místní děti. Škola má třídy od 1. do 5. ročníku a je společně s mateřskou školou základem pro budoucí generace obce.

Pro milovníky přírody nabízí Myslejovice okolní lesy a polnosti, které jsou ideální pro pěší turistiku nebo cyklovýlety. Historie obce je také spojena s vojenským újezdem Březiny, což přidává k jejímu půvabu tajemství a příběhy z minulosti.

Navštívit Myslejovice znamená prožít kousek tradiční moravské kultury, historie a přírodních krás, které jsou v této obci pečlivě uchovávány a předávány z generace na generaci.

DALŠÍ MICROSITE FIRMY

Obec Myslejovice, okres Prostějov, Kostel Zvěstování Panny Marie z roku 1788, Drahanská vysočina

Obec Myslejovice, okres Prostějov, Kostel Zvěstování Panny Marie z roku 1788, Drahanská vysočina
První písemná zmínka o obci Myslejovice je dle historických pramenů z roku 1267, krásná příroda, Kostel Zvěstování Panny Marie z roku 1788.
Kontaktujte nás
WEBOVÁ STRÁNKA Obec Myslejovice
WEBOVÁ STRÁNKA
Obec Myslejovice
myslejovice.cz
Adresa

Adresa

Myslejovice 145
Myslejovice 798 05

myslejovice@volny.cz
+420 582 357 325


Najdete nás také zde:

ARES
captcha