Město Kroměříž, historie, kultura, památky, Arcibiskupský zámek, Květná zahrada

Město Kroměříž se nachází ve Zlínském kraji a je žádanou turistickou destinací, díky své historii, památkám i bohatému kulturnímu životu.


Arcibiskupský zámek
Hledáte místo, kde si užít krásu přírody, bohatství kultury a pohostinnost lidí? Pak je pro vás ideální destinací Město Kroměříž, perla Hané a Zlínského kraje.

Město Kroměříž je známé svým zámkem a zahradami, které jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Zde můžete obdivovat vzácné umělecké sbírky, procházet se po romantických alejích a obklopit se květinovou nádherou.

Město Kroměříž je také místem, kde se odehrály důležité události českých dějin. Zde se konal slavný sněm roku 1848, kde byla schválena ústava pro České království. Zde také pobývali významní osobnosti jako císař Leopold I., arcibiskup Antonín Theodor Colloredo-Waldsee nebo hudební skladatel Leoš Janáček.

Město Kroměříž je také živým a moderním městem, které nabízí mnoho možností zábavy a relaxace. Můžete navštívit muzea, galerie, divadla, kina nebo koncerty. Můžete si zasportovat na cyklostezkách, plaveckých bazénech nebo tenisových kurtech. Můžete si také pochutnat na tradičních i exotických specialitách v restauracích, kavárnách nebo pivnicích.

Město Kroměříž je místem, které vás okouzlí svou atmosférou, historií a krásou. Přijeďte a přesvědčte se sami!

DALŠÍ MICROSITE FIRMY

Kulturní perla Zlínského kraje – město Kroměříž

Kulturní perla Zlínského kraje – město Kroměříž
Historické a kulturní moravské město, město s bohatou historií a nevyčerpatelným kulturním vyžitím, báječné sociální a gastro zázemí, nabídka hotelů a ubytování pro turisty, to vše ukrývá Kroměříž.

Město Kroměříž, Květná zahrada a zámek, umělecké a kulturní památky, UNESCO

Město Kroměříž, Květná zahrada a zámek, umělecké a kulturní památky, UNESCO
Nevšední zážitky spojené s Arcibiskupským zámkem i Květnými zahradami zažijete ve městě Kroměříž. Historické centrum se pyšní řadou uměleckých a kulturních památek.
Kontaktujte nás
WEBOVÁ STRÁNKA Město Kroměříž
WEBOVÁ STRÁNKA
Město Kroměříž
www.mesto-kromeriz.cz
Adresa

Adresa

Velké náměstí 115/1
Kroměříž 767 01

podatelna@mesto-kromeriz.cz
+420 573 321 111


Najdete nás také zde:

FacebookInstagramARES
captcha