Ověřeno EDB
Ověřeno EDB
Napište nám

Napište nám

info@dpmhk.cz

Zavolejte nám

Zavolejte nám

+420 495 089 111

Zavolejte nám

Kde nás najdete

Pouchovská 153/52
Hradec Králové 500 03

Elektrobusy v Hradci Králové překonaly již hranici 5 milionů kilometrů

Dopravní podnik města Hradce Králové, lídr v elektromobilitě, oslavuje významný milník: pět milionů kilometrů ujetých jeho flotilou elektrobusů.


V dubnu 2023 dosáhla flotila elektrobusů v Hradci Králové, vedená Dopravním podnikem města, významného úspěchu - pěti milionů ujetých kilometrů na linkách městské hromadné dopravy. Jde o důležitý krok k udržitelnější dopravě a potvrzuje vedoucí postavení Hradce Králové v oblasti elektromobility mezi českými městy.

Tento úspěch by nebyl možný bez dvaceti moderních elektrobusů SOR NS 12 ELECTRIC, které byly pořízeny v roce 2018 s podporou dotací z EU. Nabíjení těchto vozů zajišťuje speciálně vybudovaná infrastruktura, včetně pomalých i rychlonabíjecích stanic umístěných na strategických místech.

Kromě ekologických benefitů, jako je snížení emisí škodlivých látek a hlučnosti, přinášejí elektrobusy i výhody pro cestující. Vozy nabízejí komfortní a tichou jízdu, klimatizaci, USB zásuvky pro nabíjení elektroniky a prostor pro 100 cestujících. Navíc, s dojezdem až 300 km na jedno nabití a nízkou spotřebou energie, jsou elektrobusy efektivním řešením pro městskou dopravu.

DP Hradec Králové také testuje nové technologie a inovace, jako je kloubový elektrobus s dojezdem 350 km na jedno nabití nebo unikátní systém termokamer pro zajištění požární bezpečnosti elektrobusů.

Investice do elektrobusů a související infrastruktury nejenže zlepšuje kvalitu veřejné dopravy, ale také chrání životní prostředí a zdraví obyvatel Hradce Králové. Tento projekt ukazuje, jak mohou města efektivně přecházet na udržitelnější formy dopravy a stávat se příkladem pro ostatní.
Závěr:

Úspěch elektrobusů v Hradci Králové je významným krokem k udržitelnému rozvoji městské dopravy v České republice. Dopravní podnik města Hradce Králové dokazuje, že s vizí, investicemi a podporou moderních technologií je možné efektivně reagovat na výzvy současné doby a zároveň chránit životní prostředí.


AKTUÁLNÍ MICROSITE

Nový a moderní odbavovací systém ve veřejné dopravě v městě Hradec Králové

Nový a moderní odbavovací systém ve veřejné dopravě v městě Hradec ...

Modernizace městské veřejné dopravy v Dopravním podniku města Hradec Králové slibuje rychlé, jednoduché a bezpečné odbavení cestujících pomocí platebních karet.

Nové tarify jízdného MHD v Hradci Králové -  co se mění od 1. března 2024!

Nové tarify jízdného MHD v Hradci Králové - co se mění od 1. března ...

Od března 2024 prochází jízdné MHD v Hradci Králové změnou tarifů. Zjistěte, jak se upravují ceny a jaké novinky na vás čekají.

Štítky:Autolakýrnické práceKompletní opravy autAutoškolyMotorová vozidla nákladníMyčky autOdtahová službaSTK a emiseAutobusová doprava tuzemskáAutobusová doprava zahraničníSilniční vozidla

Podstránky

Mobilní jízdenka

Mobilní jízdenka u Dopravního podniku města Hradce Králové, a.s.

Dopravní podnik města Hradce Králové, a.s. (DPmHK, a.s.) nejenže zajišťuje městskou hromadnou dopravu trolejbusy, autobusy, elektrobusy na území města a obcí Běleč nad Orlicí, Divec, Charbuzice, Lochenice, Předměřice nad Labem, Stěžery, Stěžírky a Vysoká nad Labem, ale také nabízí uživatelům MHD spoustu navazujících služeb, jako je například Mobilní jízdenka.

Městská karta

Městská karta k přepravě i společenskému a kulturnímu životu v Hradci Králové

Dopravní podnik města Hradce Králové, a.s. (DPmHK, a.s.) provozuje městskou hromadnou dopravu ve městě a připojených obcích - Běleč nad Orlicí, Divec, Charbuzice, Lochenice, Předměřice nad Labem, Stěžery, Stěžírky a Vysoká nad Labem. DPmHK je rovněž majitelem městské elektronické karty, která slouží k přepravě MHD.

Autoškola

Autoškola DPmHK s rozsáhlým vozovým parkem pro všechny řidičské skupiny

Dopravní podnik města Hradce Králové, a.s. provozuje také vedlejší služby, jako například autoškolu, kde můžete absolvovat teoretickou i praktickou výuku na řidičský průkaz skupiny AM, A1, A2, A, B, BE, C, CE, D, T. Vozový park DPmHK je vybavený moderními osobními vozidly, nákladními vozy, motocykly, traktorem, nákladními valníkovými přívěsy, přepravníkem pro koně za osobní auto, přívěsem za osobní vozidlo.


FIREMNÍ ČLÁNKY


Kontakty

Dopravní podnik města Hradce Králové, a.s.
Pouchovská 153/52
Hradec Králové 500 03
GPS: 50°13′11.53″ N, 15°50′23.78″ E

50°13′11.53″ N, 15°50′23.78″ E

QR kód firmy Dopravní podnik města Hradce Králové, a.s.

Hotel Kondic
Pouchovská 153
Hradec Králové 500 03
GPS: 50°13′11.53″ N, 15°50′23.78″ E

50°13′11.53″ N, 15°50′23.78″ E

QR kód firmy Hotel Kondic
WEBOVÁ STRÁNKA Dopravní podnik města Hradce Králové, a.s. Městská hromadná doprava

Kontaktujte nás

captcha

Podstránky

Mobilní jízdenka

Mobilní jízdenka

Městská karta

Městská karta

Autoškola

Autoškola

Kde nás najdete

Pouchovská 153/52
Hradec Králové 500 03

GPS50°13′11.53″ N, 15°50′23.78″ E

Plánování trasy

Pouchovská 153/52 Hradec Králové 50003

Prospekty

Certifikát kvality firmy