Zadavatelem microsite je firma Obec ŽďárObec Žďár - na výlet do přírody za pamětihodnosti a do malebné krajinářské oblasti

Obec Žďár ležící nedaleko města Písek se nachází v klidné a krásné krajině, která láká k výletům do přírody, podívat se na pamětihodnosti i do chráněných oblastí.Utéct z ruchu velkoměsta do ticha přírody. To musí občas každý. Ale kam se vydat. Pokud hledáte lokalitu, která Vás nadchne svou malebnou přírodou a zrelaxuje klidem, pak se můžete zajet podívat do Obce Žďár, kterou najdete v okrese Písek.

Obec Žďár se nachází asi deset kilometrů od města Písek a žije v ní asi 250 obyvatel. Součástí obce jdou dvě lokality Nová Ves a Žďárské Chalupy. V obci to neustále žije, a tak se tam můžete dostavit během Velikonoc, kdy se pořádají různé akce pro děti i dospělé, nebo v květnu na stavení Máje či se zajet podívat na nějaké hasičské cvičení dobrovolných hasičů.

Pokud hledáte klid a raději čas trávíte rozjímáním v přírodě, pak nedaleko obce Žďár najdete chráněnou krajinářskou oblast Zelendárky, kde najdete chráněné rostliny i zvěř. Podívat se můžete i na Zámek Bechyně, Hrad Zíkov nebo Rybářské muzeum ve Vodňanech, které najdete v okolí.

DALŠÍ MICROSITE FIRMY