Město Havířov s historickými a přírodními památkami

Nejmladší město v České republice – to je Statutární město Havířov. Najdete jej v Moravskoslezském kraji nedaleko Ostravy. Město s přírodními památky, pamětihodnostmi, sportovním vyžitím i zelení.


Statutární město Havířov, úřad
Navštivte naše Statutární město Havířov! Najdete nás v Těšínském Slezsku v Moravskoslezském kraji. Statutární město Havířov je nejmladším městem v České republice. Udržujeme si pověst města s nejkvalitnějším bydlením v našem regionu a velmi dobrým rekreačním zázemím.
Najdete u nás velké množství pamětihodností. Z nejznámějších připomeňme empírový zámek s parkem, jehož historie pravděpodobně sahá až do 15. století. K nejstarším roubeným lidovým stavbám na Těšínsku pak patří Kotulova dřevěnka. Navštívit můžete Kostel svaté Markéty, Evangelický kostel či Kostel svaté Anny nebo Kulturní dům Petra Bezruče. Kulturní život Statutárního města Havířov je opravdu bohatý. Nabízíme i nepřeberné množství sportovních aktivit. Nedaleko centra pak najdete přírodní památku Meandry Lučiny, která je tvořena přirozeným neregulovaným tokem řeky Lučiny. Všechny informace o našem Statutárním městě Havířov najdete na našich www stránkách.

Kontaktujte nás
WEBOVÁ STRÁNKA Statutární město Havířov
WEBOVÁ STRÁNKA
Statutární město Havířov
www.havirov-city.cz
Adresa

Adresa

Svornosti 86/2
Havířov-Město 736 01

posta@havirov-city.cz
+420 596 803 111


Najdete nás také zde:

ARES
captcha