Microsite byla vložena dne:02.07.2020
ID microsite: 160299, počet zhlédnutí:  68
Zadavatelem microsite je firma

Město Javorník

Město Javorník – pohraniční město na úpatí Rychlebských hor se zámkem Jánský Vrch

Na severovýchodním úpatí Rychlebských hor se nachází město s nádherným historickým jádrem - město Javorník. Centrum bohaté kultury, památek, historie i sportu.

Město Javorník se zámkem Jánský VrchMěsto Javorník leží na úpatí Rychlebských hor, historie a kulturaHistorické památky města Javorník, památkové jádro centra, kostel

Plánujete dovolenou nebo výlet? Naše malebné město Javorník najdete v Českém Slezsku nedaleko Jeseníku. Pokud chcete poznat krásnou přírodu Rychlebských hor i historické a kulturní památky, přijeďte se podívat do našeho města Javorník. Dostanete se k nám autem, autobusem i vlakem.
Dominantou města je zámek Jánský Vrch, jehož historie sahá až do 13. století. Vypíná se na skalnatém kopci nad městem a je to jediný zpřístupněný památkový objekt jesenického okresu. Až se budete toulat městem, nezapomeňte na návštěvu kostela Nejsvětější Trojice, krásného historického jádra města, muzea nebo některé z našich kulturních akcí. Pokud by Vás bolely nohy, půjčit si můžete elektrokolo nebo koloběžku.
Na své si v Javorníku přijdou i cyklisté, turisté a milovníci krásné přírody. Informovat se můžete v Městském informačním centru Javorník. Místo k odpočinku i občerstvení Vám nabízí Turistické centrum a samozřejmě nepřeberné množství útulných kaváren a restaurací. Zavítejte do města Javorník v Rychlebských horách, do jednoho z nejkrásnějších koutů naší země.


DALŠÍ MICROSITE FIRMY