Zadavatelem microsite je firma Obec KraselovHistorie a vznik obce Kraselov v podhůří Šumavy

V malebné krajině jižních Čech v okrese Strakonice najdete obec Kraselov, o jejímž vzniku a historii se více dozvíte na našich stránkách.Zajímá Vás historie? Chcete vědět víc o místě kde žijete či kam se chystáte vydat? Obec Kraselov v Šumavském podhůří byla založena pravděpodobně roku 816. Její založení stanovili na základě pověsti český kronikář Václav Hájek z Libočan a Jan Hodějovský z Hodějova. Dle pověsti obec založil bohatý muž jménem Krasel, který postavil se svou družinou tvrz a natrvalo se zde usadil. Kolem tvrze se pak začali stavět jednoduché příbytky, větší výstavba Kraselova byla pak zaznamenána za Marie Terezie v 18. století. Pokud se chcete dozvědět víc o historii osady Lhota u sv. Anny, která patřila k majetku Petra Voka z Rožmberka, o historii Kraselovské školy nebo životě v obci za I. a II. světové války, navštivte naše stránky.

DALŠÍ MICROSITE FIRMY


Knihovna Kraselov

Knihovna Kraselov

Obyvatelé obce Kraselov mohou využívat služeb knihovny, kde si mohou nejen knihy a časopisy vypůjčit, ale také je zde k dispozici veřejný internet.


Kraselov, okres Strakonice

Kraselov, okres Strakonice

Obec Kraselov se nachází v malebné krajině v Šumavském podhůří v okrese Strakonice a zve své návštěvníky k výletům do okolí a návštěvě nedalekých památek.


Obec Kraselov,  jižní Čechy, okres Strakonice, turistika, cykloturistika

Obec Kraselov, jižní Čechy, okres Strakonice, turistika, cykloturistika

Chystáte se na dovolenou do jižních Čech? Hledáte ideální místo pro odpočinek, turistiku a cykloturistiku v okrese Strakonice? Zavítejte do obce Kraselov v malebném podhůří Šumavy.


Obecní úřad Kraselov

Obecní úřad Kraselov

Obecní úřad Kraselov poskytuje svým občanům v úředních hodinách a prostřednictvím internetu důležité informace o dění v obci a okolí.


Obec Kraselov v Šumavském podhůří s turisticky zajímavým místem Boží kameny

Obec Kraselov v Šumavském podhůří s turisticky zajímavým místem Boží kameny

Obec Kraselov a osady se rozléhají v Šumavském podhůří v okrese Strakonice. Nachází se zde spousta turistických zajímavostí jako Boží kameny, Mladonické vrchy, kostel a tvrz.