Zadavatelem microsite je firma Obec OsiceObec Osice, rodiště Františka Škroupa, skladatele národní hymny

Obec Osice v okrese Hradec Králové je rodiště českého skladatele národní hymny Františka Škroupa, k jeho památce je zde zbudována pamětní síň a pomník.Toužíte navštívit rodiště významného českého skladatele, který napsal státní hymnu Kde domov můj? Chtěli byste poznat krajinu, kde vyrůstal František Škroupa? Tak neváhejte a přijeďte do obce Osice, která se rozléhá jihozápadně od města Hradec Králové při dálnici D11.

V obci můžete zhlédnou Škroupův dům, pamětní síň, která byla zbudována v bývalé faře či Pomník Františka Škroupa s bronzovou bustou z roku 1964.

Mimo jiné stojí za to navštívit místní barokní kostel Nanebevzetí Panny Marie.
Doporučujeme zavítat i do okolí například k zámku Dobřenice, Rohoznice, do města Lázně Bohdaneč, Hradec Králové či Pardubice.

DALŠÍ MICROSITE FIRMY


Obec Osice, součást mikroregionu Urbanická Brázda, rodiště Františka Škroupa

Obec Osice, součást mikroregionu Urbanická Brázda, rodiště Františka Škroupa

Obec Osice spolu s přidruženými obcemi Trávníky a Polizy najdete v Královohradeckém kraji a náleží do mikroregionu Urbanická Brázda. Turistickým lákadlem se stala síň rodáka Františka Škroupy.


Obec Osice, příbuzné obce Trávníky a Polizy v okrese Hradec Králové

Obec Osice, příbuzné obce Trávníky a Polizy v okrese Hradec Králové

Obce Osice, Trávníky a Polizy se najdete v okrese Hradec Králové, náleží do mikroregionu Urbanická brázda. Nachází se zde dům Františka Škroupa, kostel Nanebevzetí Panny Marie a další zajímavosti.
>
>