Aby Vás pergola přežila – preventivní dlouhodobá ochrana dřeva proti plísním či hmyzu

BOCHEMIT přípravky na ochranu dřeva

Aby Vás pergola přežila – preventivní dlouhodobá ochrana dřeva proti plísním či hmyzuZadavatelem microsite je firma BOCHEMIT přípravky na ochranu dřevaBez dobrého dřeva a chemické ochrany budou krovy v ohrožení

Česká značka BOCHEMIT, která je na našem trhu už 50 let, společnosti Bochemie nabízí ochranné prostředky proti dřevokaznému hmyzu, houbám i plísním.
Ošetřené dřevo je základ kvalitní střechy.Kvalitní střecha chrání každý objekt před povětrnostními vlivy a brání úniku akumulovaného tepla. Každá střecha se skládá z konstrukce a tepelné izolace, popřípadě hydroinzolace a ochrana konstrukce má svá jasná pravidla.

Konstrukce šikmé střechy – krovu se většinou skládá z několika typů dřevěných součástí (vazných trámů, pozednic, sloupků atd.), které se vyrábí z tříděného smrkového řeziva. Zde platí, že základem kvalitní střechy je bez výjimky kvalitní a dobře preventivně chráněné dřevo.

V žádném případě nesmí na krovových konstrukcích zůstat zbytky kůry. Tříděné řezivo by při zabudování mělo mít maximální vlhkost do 20 %. Vlhkost na hranici 20 % je vstupní branou pro napadení dřevokaznou houbou. Je tedy důležité, aby materiály na krovy nepřicházely na stavbu s vyšší vlhkostí a aby mohly následně vysychat i po dokončení konstrukce. Ideálně díky stálému proudění vzduchu, které sníží vlhkost na 15 % a méně.


Preventivě ošetřovat, chránit, impregnovat

Samozřejmostí musí být ošeření veškerého do krovu použitého dřeva fungicidním a insekticidním nátěrem, postřikem, máčením nebo tlakovou impregnací. Jedině tak lze krov účinně chránit před dřevokazným hmyzem, houbami a plísněmi.
K poškození dřeva v krovech dochází nejčastěji za zvýšené vlhkosti a největšími nepřáteli jsou biotičtí činitelé, tedy dřevokazný hmyz, houby a plísně.

Je tedy bezesporu nutné sáhnout po preventivní chemické ochraně a počítat s ní nejlépe již ve fázi projektu.


Kvalitní prostředky nabízí řešení na míru a jejich použití se vyplatí

Top širokospektrálním produktem pro povrchovou impregnaci stavebního řeziva v interiérech i v exteriérech je BOCHEMIT Opti F. Poskytuje dlouhodobou ochranu dřeva proti dřevokazným houbám, plísním i dřevokaznému hmyzu. Současně má zvýšenou odolnost proti vymývání účinných látek ze dřeva působením povětrnostních podmínek. Aplikuje se nátěrem nebo postřikem, ale také máčením v máčecích vanách. Nejrozšířenějším produktem v profesionální sféře je BOCHEMIT QB Profi, který je navíc vhodný i pro vakuo-tlakovou impregnaci. Barevné varianty prostředků umožňují jasné odlišení ošetřeného od neošetřeného dřeva, především při aplikaci nátěrem nebo postřikem.

Životnost provedené ochrany je pro dřevo použité v interiéru časově neomezená, u dřeva v exteriéru minimálně 10 let (s vhodným krycím nátěrem), při použití Forte Profi určeného pro vakuo-tlakovou impregnaci a i pro dřevo přicházející do styku se zemí je to až 15 let. Poté se doporučuje provést kontrolu stavu ochrany (ideálně ve dvouletých intervalech).

Kompletní škálu a detailní informace o přípravcích naleznete na našich webových stránkách.

DALŠÍ MICROSITE FIRMY


Aby Vás pergola přežila – preventivní dlouhodobá ochrana dřeva proti ...

Aby Vás pergola přežila – preventivní dlouhodobá ochrana dřeva proti ...

Přípravky značky BOCHEMIT tvoří dokonalý systém ochrany vaší dřevěné pergoly – poskytnou jí jak dlouhodobou ochranu proti napadení hmyzem, dřevokaznými houbami či plísněmi, tak proti UV záření.


Ochrana dřeva proti ohni i škůdcům - dokonalý systém ochrany dřeva před ...

Ochrana dřeva proti ohni i škůdcům - dokonalý systém ochrany dřeva před ...

Bochemie wood care s.r.o. dodává profesionální přípravky pro ochranu dřeva. Bochemit Antiflash je dokonalý přípravek určený ke snížení reakce dřeva na oheň s preventivními účinky i proti škůdcům.


Impregnace dřeva – účinná ochrana střešních krovů před škůdci

Impregnace dřeva – účinná ochrana střešních krovů před škůdci

Díky impregnaci dřeva ochráníte vaši střechu nejen před nechtěnými dřevokaznými škůdci, ale také vaše finance spojené s případnou sanací napadeného neošetřeného dřeva.


Nenechejme zdomácnět dřevomorku domácí - ochrana dřeva a řeziva

Nenechejme zdomácnět dřevomorku domácí - ochrana dřeva a řeziva

Přípravky BOCHEMIT® zajistí spolehlivou ochranu dřeva. V BOCHEMII BOHUMÍN jsou vyráběny přípravky, které Vám zajistí ochranu proti dřevomorce domácí, dřevokazným houbám nebo dřevokazným plísním.


Přípravky BOCHEMIT vám zaručí profesionální a dlouhodobou ochranu dřeva ...

Přípravky BOCHEMIT vám zaručí profesionální a dlouhodobou ochranu dřeva ...

Vsaďte na přípravky BOCHEMIT, díky kterým dlouhodobě a spolehlivě ochráníte dřevo v interiéru i exteriéru proti hmyzu, houbám i plísním! Používejte přípravky vyráběné v Bochemii Bohumín.


BOCHEMIT Opti F – ochrana konstrukčního řeziva proti biotickým škůdcům

BOCHEMIT Opti F – ochrana konstrukčního řeziva proti biotickým škůdcům

Zaručte Vašemu konstrukčnímu řezivu ochranu proti biotickým škůdcům za pomocí přípravku BOCHEMIT Opti F od společnosti Bochemie a.s. se sídlem v Bohumíně.