Microsite byla vložena dne:23.08.2017
ID microsite: 103136, počet zhlédnutí:  20
Zadavatelem microsite je firma

Město Kdyně

Město Kdyně a přidružené obce, okres Domažlice, Plzeňský kraj

Město Kdyně a přidružené obce se nachází v krásné přírodě Plzeňského kraje v okrese Domažlice. Turistický velmi zajímavé město pro kulturní, historické a přírodní památky.

Město Kdyně a přidružené obce, okres Domažlice, Plzeňský krajMěsto Kdyně, historické památky, kostel, synagoga, Stará Přádelna, zříceniny hradůMěsto Kdyně, okres Domažlice, kulturní, historické a přírodní památky.

Město Kdyně spolu s přidruženými obcemi Branišov, Dobříkov, Podzámčí, Modlín, Prapořiště, Hluboká, Nové Chalupy, Smržovice, Vítovky a Starec se rozprostírají v úpatí Všerubské vrchoviny, přibližně 11 kilometrů jihovýchodním směrem od okresního města Domažlice. V písemných záznamech nalezneme první zmínku o Kdyni z roku 1369. Pro turisty velmi oblíbené město díky kulturním, historickým i přírodním zajímavostem. Z pamětihodností stojí za shlédnutí kostel sv. Mikuláše, Muzeum příhraničí, bývalá židovská synagoga, Stará přádelna, rozhledna Koráb a Rýzmberk či zříceniny hradů Rýzmberk a Nový Herštejn. Město i okolí je protkáno cyklotrasami, které Vás zavedou do krásné lesnaté přírody až do samého CHKO Český les či CHKO Šumava.


DALŠÍ MICROSITE FIRMY