Piloty, pilotové stěny a pilotové zakládání staveb, PrahaFirma Čeněk a Ježek se specializuje na zakládání staveb ve složitých geologických podmínkách, přičemž realizuje jak projektování, tak provádění samotných prací speciálního zakládání. V portfoliu prací Čeněk a Ježek s r.o. najdete například tyto práce speciálního zakládání:

- pilotové zakládání staveb
- mikropilotové zakládání staveb
- budování pilotových stěn
- podchycení objektů
- sanace sesuvů
- pažení stavebních jam

Piloty používané pro pilotové zakládání staveb slouží k přenesení zatížení z horní části stavby do únosných vrstev základových půd. Pilotové zakládání staveb se hodí pro průmyslové i občanské stavby a také pro vysoce namáhané konstrukce a provádí se technologií vrtaných pilot o délkách do 23 metrů a o těchto průměrech:

- 620 mm
- 750 mm
- 900 mm
- 1000 mm
- 1200 mm a ve výjimečných případech se zhotovují také piloty o průměru 1500 mm

Pilotové zakládání staveb je časově, materiálově, a tím pádem i cenově úsporné.
Jako dočasné opěrné konstrukce nabízí firma Čeněk a Ježek tzv. záporové stěny (kotvené či nekotvené), zatímco jako trvalé opěrné konstrukce slouží takzvané pilotové stěny. Pilotové stěny mohou být například jednou z cest k sanaci nestabilních území.

Mikropilotové zakládání staveb funguje na principu mikropilot, což jsou štíhlé prvky hlubinného založení. Mikropilotové zakládání staveb se provádí pomocí tlakových i tahových mikropilot všude tam, kde nelze kvůli tvrdosti horninového prostředí nebo stísněným podmínkám uplatnit piloty velkoprofilové. Pro vyztužení při mikropilotovém zakládání se uplatňuje trubní výztuž ze silnostěnných ocelových trubek, která je ve spodní kořenové části perforována a opatřena gumovými manžetami pro injektování kořene.Zadavatelem microsite je firma ČENĚK A JEŽEK s.r.o.Související microsite
Betonáž základové desky rodinného domu, realizace, výstavba hrubé stavby
Betonáž základové desky rodinného domu, realizace, výstavba hrubé stavby

Stavební firma KAPPI CZ, s.r.o. se sídlem v Ostravě provádí betonáž základové desky rodinného domu a realizuje výstavbu hrubé stavby. Díky nám bude Váš dům stát na kvalitních základech.


Realizace základové desky a hrubé stavby rodinného domu i průmyslového objektu
Realizace základové desky a hrubé stavby rodinného domu i průmyslového objektu

Betonáž základové desky a výstavbu hrubé stavby rodinného domu i průmyslového objektu Vám zrealizuje ostravská firma KAPPI CZ, s.r.o., dbající na profesionální přístup a kvalitně odvedenou práci.


Vrtání studní Hradec Pardubice Chrudim Náchod Trutnov Broumov
Vrtání studní Hradec Pardubice Chrudim Náchod Trutnov Broumov

Vrtání studní provádíme v Hradci Králové, Náchodě, Trutnově, Broumově, Pardubicích i v Chrudimi. Obecně vzato pokrýváme celý Královéhradecký a Pardubický kraj. Nejprve Vám zajistíme vyhledání vody. Uděláme průzkumné vrty. Studně vyvrtáme nebo vykopeme. Provedeme čerpací zkoušky. Nakonec v případě zájmu nainstalujeme čerpadlo. Disponujeme moderní technikou a dokážeme tak pokořit každý terén včetně špatně přístupného. Nemusíte se tak bát, že právě Vy nebo Vaše zahrada byste mohli zůstat bez vody. Ať potřebujete vrtanou studnu nebo studnu kopanou s radostí se na nás obraťte! Se vším Vám pomůžeme k Vaší spokojenosti.


Základová deska včetně přípojek pro realizaci rodinného domu
Základová deska včetně přípojek pro realizaci rodinného domu

Základovou desku včetně přípojek pro realizaci rodinného domu Vám zajistíme na klíč. Potřebujete stavět rodinný dům a chcete udělat základovou desku odborníky? My jsme ti praví. Umíme nejen stavět základové desky, ale celé domy na klíč a jiné stavby. Pomůžeme Vám od sehnání pozemku, přes získání hypotéky a po samotnou stavbu základové desky či celého domu. Vyřídíme vše komplexně a ochotně Vám poradíme. Obraťte se na nás!


Výroba nábytku do dětského pokoje, ložnice - postele, stoly, dětské kuchyňky
Výroba nábytku do dětského pokoje, ložnice - postele, stoly, dětské kuchyňky

Truhlářství a sklenářství Hranol se zabývá zakázkovou výrobou nábytku z masívu, dýhy i lamina a přesně podle Vašich představ Vám zhotoví skříně, šatny, postele, stoly, dětské kuchyňky atd.