Ověřeno EDB
Ověřeno EDB
Napište nám

Napište nám

info@premixservis.cz

Zavolejte pro více informací

Zavolejte pro více informací

+420 315 686 563

Zavolejte pro více informací

Kde nás najdete

Mělnická 110/1
Neratovice 277 11

Škrábaný i stříkaný břízolit - suchá směs - probarvení na přání zákazníka

Se škrábaným i se stříkaným břízolitem s možností ručního i strojního nanášení má zkušenosti spol. PREMIX servis. Na přání vyrobí břízolit v různých barvách - od zastřené bílé až po sytě oranžovou.


Firma PREMIX servis, spol. s.r.o. dodává břízolit jako suchou směs v pytlích po 25 kg. Na zakázku je možná úprava barevnosti, množství slídy i výsledná hrubost materiálu. Vyrábí břízolit v zrnitosti do 2 mm (FASO 120 B) a v zrnitosti do 4 mm (FAS0 140 B).

Břízolit je vápno-cementový materiál, který je vhodný pro konečnou úpravu fasád budov. Název „břízolit“ pochází z továrny na porcelán v Horní Bříze, kde se tento materiál začal r. 1912 vyrábět. Dnes zlidověly i ostatní verze názvu břízolit, jako jsou břizolit, brizolit či březolit, ale jedná se o stejný materiál.

Historie a počátek výroby břízolitu
Břízolit se začal používat ve 30. letech 20. století. Jednalo se o škrábanou verzi břízolitu v přírodních odstínech. Po druhé světové válce nastal rozmach probarvených břízolitů, které lze nalézt na městských vilách a venkovských domech. Obvykle byly použity dva odstíny břízolitu, přičemž jeden se použil na celou plochu fasády a druhým – většinou v kontrastní barvě – byly udělány špalety, šambrány nebo sokly. Kromě barevnosti se experimentovalo také s přidávaným množstvím slídy a také s velikostí jejích zrn. Některé objekty se po škrábání omítky decentně třpytí, zatímco jiné hned upoutají velkými kusy vystupující slídy (velice časté na Hodonínsku).
Velký rozmach zažil břízolit v normalizační době 70. a 80. let 20. století.Tehdy se používal na novostavby i na starší objekty během jejich rekonstrukce. Během těchto let se objevil nový typ břízolitu, tzv. stříkaný břízolit. Materiál se na fasádu nanese omítačkou a po zaschnutí se už neškrábe. V tomto případě není potřeba do směsi přidávat slídu, protože pokud nedojde k razantní degradaci fasády, nedostane se na povrch a nebude vidět.Při opravě starých břízolitových fasád se doporučuje ruční nanášení materiálu kvůli preciznosti provedení.

Složení a vlastnosti břízolitu
Směs břízolitu obsahuje písek (obvykle do zrnitosti 2 mm), cement, vápenný hydrát a slídu. Má výborné mechanické vlastnosti (vysokou pevnost), je prodyšný a dále dává fasádě zajímavější vzhled. Jedná se tedy o materiál s dlouhou životností. Barva břízolitu se odvíjí od pojiva – klasický šedý nebo bílý cement. V dnešní době je s barevností možné experimentovat díky kvalitním práškovým pigmentům na anorganické bázi. Břízolit se dnes používá, kromě opravy a doplnění starých břízolitových omítek, také na novostavby a stává se oblíbeným řešením fasád.


AKTUÁLNÍ MICROSITE

Valucem: Vysokohodnotný beton pro budoucnost konstrukcí

Valucem: Vysokohodnotný beton pro budoucnost konstrukcí

Valucem je inovativní vysokohodnotný beton vyrobený společností PREMIX servis s.r.o., který získal svou popularitu díky svým vynikajícím materiálovým vlastnostem a širokému spektru možného využití.

PREMIX servis, spol. s r.o. - převratné a inovativní řešení pro sanaci betonu

PREMIX servis, spol. s r.o. - převratné a inovativní řešení pro sanaci ...

Potřebujete efektivní řešení pro sanaci betonu? Premix Servis nabízí širokou paletu materiálů a technologií, které zaručují nejen opravu, ale i dlouhodobou ochranu vašich betonových konstrukcí.

Štítky:Barvy, laky a nátěryCihly, kámen, cement, písekStavební chemieBarvy, laky a nátěrové hmoty

Podstránky

Sanace betonu a vlhkého zdiva

Sanační omítkové systémy na vlhké zdivo, sanace betonu

Vysoce kvalitní sanační omítkové systémy na vlhké zdivo, speciální hmoty na sanaci betonových konstrukcí vyrábí a dodává společnost PREMIX servis, odborník na stavební chemii a suché malty pro rekonstrukce všech druhů staveb.

Vápenné omítky

Vápenné omítky pro obnovu fasád historických budov

Přední český výrobce stavební chemie, suchých malt, sanačních omítek, společnost PREMIX servis, nabízí v e-shopu rovněž vápenné omítky pro šetrnou a zdařilou rekonstrukci památkových objektů a historických budov.

Nivelační stěrky a potěry

Samonivelační stěrky a potěry NIVEL pro opravy betonových podlah

Nivelační stěrky a potěry jsou dalším vyhledávaným produktem stavební chemie českého výrobce PREMIX servis, spol. s r.o. Jak pro lokální opravy, tak pro celoplošné přelití betonových ploch v dílnách, průmyslových provozech, skladovacích prostorách, výrobních halách najdete vysoce jakostní samonivelační potěry v e-shopu na webu premixservis.cz


FIREMNÍ ČLÁNKY

Balkonový systém od Premix servis přináší dokonalou hydroizolaci a ochranu

Balkonový systém od Premix servis přináší dokonalou hydroizolaci a ochranu

Pokud chcete disponovat nejenom designově odpovídajícím, ale také praktickým, spolehlivým a bezpečným balkonem, tak byste neměli podcenit investici ...

Jemnozrnné stěrky na povrchové úpravy betonu od českého výrobce

Jemnozrnné stěrky na povrchové úpravy betonu od českého výrobce

Řešíte povrchovou úpravu betonu z důvodu estetiky nebo kvůli přípravě kontaktní plochy pro další vrstvu? Potřebujete zahladit drobné nedokonalosti ...

Zakázková výroba maltových směsí a omítek, Praha

Zakázková výroba maltových směsí a omítek, Praha

Hledáte výrobce maltových směsí, vápenných omítek nebo jiné stavební chemie? Pak se seznamte se společností PREMIX servis, spol. s r.o., která je ...


Kontakty

PREMIX servis, spol. s r.o.
Mělnická 110/1
Neratovice 277 11
GPS: 50°16′49.22″ N, 14°29′58.07″ E

50°16′49.22″ N, 14°29′58.07″ E

QR kód firmy PREMIX servis, spol. s r.o.
WEBOVÁ STRÁNKA PREMIX servis, spol. s r.o. Sanace vlhkého zdiva
Oficiální eshop firmy

Oficiální eshop firmy

www.premixservis.cz
Adresa

Adresa

Mělnická 110/1
Neratovice 277 11

info@premixservis.cz
+420 604 241 107

Kontaktujte nás

captcha

Podstránky

Sanace betonu a vlhkého zdiva

Sanace betonu a vlhkého zdiva

Vápenné omítky

Vápenné omítky

Nivelační stěrky a potěry

Nivelační stěrky a potěry

Kde nás najdete

Mělnická 110/1
Neratovice 277 11

GPS50°16′49.22″ N, 14°29′58.07″ E

Plánování trasy

Mělnická 110/1 Neratovice 27711

Prospekty

ProspektCertifikát kvality firmy