Microsite byla vložena dne:25.02.2018
ID microsite: 118863, počet zhlédnutí:  13
Zadavatelem microsite je firma

Obec Osice

Obec Osice, součást mikroregionu Urbanická Brázda, rodiště Františka Škroupa

Obec Osice spolu s přidruženými obcemi Trávníky a Polizy najdete v Královohradeckém kraji a náleží do mikroregionu Urbanická Brázda. Turistickým lákadlem se stala síň rodáka Františka Škroupy.

Obec Osice, Trávníky, Polizy najdete v Královohradeckém krajiObec Osice, okres Hradec Králové, cyklotrasy, pamětihodnostiObec Osice, mikroregion Urbanická Brázda, památní síni rodáka Františka Škroupa, kostel

Obce Osice se dělí na tři místní části zvané Osice, Trávníky a Polizy. Katastrální území se rozprostírá cca 15 kilometrů jihozápadním směrem od krajského města Hradec Králové. Polní krajina mikroregionu Urbanická Brázda naláká turisty rovinatým terénem ideálním pro cyklistiku. Obcí prochází více značených tratí, po kterých se dostanete k v obci postavené památní síni rodáka Františka Škroupa, Kostelu Nanebevzetí Panny Marie, soše sv. Josefa či vyhlídkovému místu u křížku. Doporučujeme zavítat na zajímavá místa v okolí obce jako zámek Dobřenice, Lovecký zámek Rohoznice či Bonsai centra v Libčanech.


DALŠÍ MICROSITE FIRMY
Obec Osice, příbuzné obce Trávníky a Polizy v okrese Hradec Králové

Obec Osice, příbuzné obce Trávníky a Polizy v okrese Hradec Králové

Obce Osice, Trávníky a Polizy se najdete v okrese Hradec Králové, náleží do mikroregionu Urbanická brázda. Nachází se zde dům Františka Škroupa, kostel Nanebevzetí Panny Marie a další zajímavosti.

Obec Osice