Zadavatelem microsite je firma Ergona Opava s.r.o.Ortopedická obuv - úpravy standardní obuvi, měření a indikace

Ortopedickou obuv včetně ortopedických úprav standardní obuvi Vám poskytne společnost Ergona Opava, která mimo jiné nabízí také měření a indikaci.Máte špatnou chůzi či nějaké postižení nohou? Pak navštivte naše zdravotnické zařízení Ergona v Opavě, které vám poskytne měření a indikaci ortopedické obuvi včetně ortopedických úprav standardní obuvi.

Ortopedická obuv výrazně napomáhá v řadě závažných postižení nohou. Tato obuv je aplikovaná i u menších vad nohou, které mohou znemožnit chůzi ve standardní obuvi.

Na základě medicínské diagnózy je prováděno měření za pomocí moderních metod protetickým technikem, tak aby byly zajištěny co nejpřesnější výrobní podklady pro samotnou výrobu. Podklady pro výrobu obsahují otisk, obkres chodidla a obvodové míry, případně sádrový odlitek.

Každá jednotlivá část obuvi je vyráběna ručně. Obuv je vyráběna zásadně z pravé kůže vysoké kvality. K výrobě podešve je využíván pryžový materiál zajišťující větší ohebnost. Pro výběr tvaru svršku a barvy obuvi slouží vcelku obsáhlý katalog vzorů včetně barevnice kůží.

Vhodně zvoleným vzorkem a použitým materiálem lze dosáhnout kosmetického zakrytí i větších deformit nohou. U ortopedické obuvi, která je součástí podpůrného přístroje je obuv doplněna pevně zabudovaným kovovým třmenem, který umožňuje spojení s tímto přístrojem (ortézou).

Ortopedické úpravy standardní obuvi představují:
- vyztužení svršku v oblasti kotníku, stabilizace TC kloubu
- vlepování korekčních stélek
- korekce postavení dolní končetiny a chodidla
- vyrovnání délky chodidla při amputaci prstů
- vyrovnání zkratu dolní končetiny
- odlehčení defektů při léčbě diabetes
- odlehčení otlaků, jizev, ostruh apod.

Pro přesné provedení úprav je vždy nutné upřesnit, čeho má být úpravou dosaženo. Protetický technik navrhne úpravu dle předpisu, případně konzultuje s lékařem.

DALŠÍ MICROSITE FIRMY


Počítačová analýza chůze odhalí příčiny Vaší bolesti při chůzi

Počítačová analýza chůze odhalí příčiny Vaší bolesti při chůzi

Zdravotnické centrum Ergona Opava s.r.o. nabízí počítačovou analýzu chůze, která odhalí příčiny Vaši bolesti chodidel při chůzi.


Ortézy horních a dolních končetin - na míru

Ortézy horních a dolních končetin - na míru

Ortézy horních či dolních končetin Vám poskytne naše společnost Ergona se sídlem v Opavě, která vám navrhne ortopedické pomůcky na míru.


Obuv pro diabetiky - odborné ortopedické pomůcky

Obuv pro diabetiky - odborné ortopedické pomůcky

SPOLEČNOST ERGONA OPAVA S.R.O. se mimo jiné specializuje na ortopedickou obuv, která je vhodná pro lidi s cukrovkou. Diabetická obuv je vyráběná podle posledních poznatků biomechaniky chůze.


Výroba zdravotních, ortopedických a protetických pomůcek

Výroba zdravotních, ortopedických a protetických pomůcek

Společnost Ergona Opava s.r.o. v Opavě rozvíjí svou činnost v oboru ortopedická protetika, která se zaměřuje hlavně na zdravotní, ortopedické a protetické pomůcky.


Ozonový vak na nohy – napomáhá s odstraněním plísňových chorob i proti syndromu diabetické nohy

Ozonový vak na nohy – napomáhá s odstraněním plísňových chorob i proti syndromu diabetické nohy

Ergona s.r.o. jakož to nestátní zdravotnické zařízení se sídlem v Opavě spolupracuje se spol. BIOOZON s.r.o. , která představuje ozonový vak na nohy s pozitivním efektem přírodní látky ozon O3.