Praha 3, městská část, Žižkov, Vinohrady, Vysočany a Strašnice, kultura, historie, památky

Městská část Praha 3 je ideálním místem pro poznání historie, kultury a okolní přírody.


Praha 3
Městská část Praha 3 je jednou z nejatraktivnějších a nejživějších částí hlavního města Prahy. Nabízí bohatou historii, kulturní rozmanitost, zelené parky a moderní architekturu. Praha 3 je ideálním místem pro život, práci i zábavu.

Praha 3 se skládá ze čtyř katastrálních území: Žižkov, Vinohrady, Vysočany a Strašnice. Každé z nich má svůj vlastní charakter a kouzlo. Žižkov je známý jako bývalá dělnická čtvrť, kde se odehrávaly husitské boje a kde dnes najdete největší koncentraci barů, hospod a klubů v Praze. Vinohrady jsou elegantní rezidenční oblast s nádhernými secesními domy, širokými bulváry a klidnými zahradami. Vysočany jsou průmyslovou zónou, která se postupně proměňuje v moderní obchodní a kulturní centrum. Strašnice jsou tradiční vilovou čtvrtí s rodinnými domky, zahradami a vinicemi.

Praha 3 je také městskou částí plnou památek, muzeí a galerií. Mezi nejznámější patří Národní památník na Vítkově s jezdeckou sochou Jana Žižky, kostel svatého Prokopa s gotickým jádrem, Palác Akropolis s divadlem a koncertním sálem, Muzeum komunismu s expozicí o totalitním režimu, nebo Galerie moderního umění DOX s originálními výstavami.

Pokud hledáte místo pro aktivní odpočinek, Praha 3 vám nabídne spoustu možností. Můžete si zajít na procházku nebo na piknik do některého z mnoha parků, jako jsou Riegrovy sady, Parukářka, Vrch svatého Kříže nebo Mahlerovy sady. Můžete si také zacvičit na sportovištích, jako jsou fotbalové stadiony Bohemians 1905 a Viktorie Žižkov, tenisové kurty na Olšanech, plavecký bazén na Ohradě nebo skatepark na Vltavské. A pokud máte rádi cyklistiku, můžete si projet po cyklostezkách vedoucích například podél železniční trati nebo kolem řeky Rokytky.

Praha 3 je městská část, která má co nabídnout každému. Je to místo plné života, kultury, historie a přírody. Je to místo, kde se cítíte jako doma.

Přijďte se přesvědčit sami a navštivte Prahu 3!

Kontaktujte nás
WEBOVÁ STRÁNKA Městská část Praha 3
WEBOVÁ STRÁNKA
Městská část Praha 3
www.praha3.cz
Adresa

Adresa

Havlíčkovo náměstí 700/9
Praha 3 - Žižkov 130 00

infocentrum@praha3.cz
+420 222 116 800


Najdete nás také zde:

FacebookInstagramTwitterARES
captcha