Obec Sedliště, okres Jičín, Královéhradecký kraj, výlety, památky, pěší turistika

Sedliště je malebná obec, která se nachází v okrese Jičín v Královéhradeckém kraji. Naleznete zde několik zajímavých pamětihodností, okolní příroda je jako stvořená pro pěší turistiku.


Obec Sedliště
Pokud hledáte klidné a příjemné místo pro Váš výlet nebo rekreaci, pak je obec Sedliště tou pravou volbou. Sedliště je malá a malebná vesnička, která se nachází 15 km jihozápadně od Jičína v Královehradeckém kraji. Obcí protékají čtyři potoky, na kterých se dříve nacházelo šest mlýnů. První písemná zmínka o obci pochází z roku 1340. V obci žije 101 obyvatel, kteří si váží své historie a tradic.

V Sedlišti si můžete prohlédnout pamětihodnosti jako sousoší Kalvárie, sv. Vavřince a Donáta nebo pomník padlých a Švehlův pomník. Obec nabízí také možnosti sportovního a kulturního vyžití. Můžete se zúčastnit akcí jako Loučení s prázdninami, Vánoční jarmark nebo Mikulášská nadílka. Obec je také členem sdružení Mariánská Zahrada, které spolupracuje s dalšími obcemi v regionu.

Sedliště je obec s přátelskou atmosférou, kde se budete cítit jako doma. Přijeďte se podívat a přesvědčte se sami. Těšíme se na vás!

Kontaktujte nás
WEBOVÁ STRÁNKA Obec Sedliště
WEBOVÁ STRÁNKA
Obec Sedliště
www.sedliste-jc.cz
Adresa

Adresa

Sedliště 13
Sedliště 507 23

starosta@sedliste-jc.cz
+420 724 179 923


Najdete nás také zde:

ARES
captcha