Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, výlet do dob minulých

Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm je největším muzeem svého druhu v České republice, které představuje laskavý a přitom drsný život malebného Valašska.


Valašské muzeum v přírodě
Pokud hledáte zajímavý a poučný zážitek pro celou rodinu, neváhejte a navštivte Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Jedná se o největší muzeum svého druhu v České republice, které vám představí laskavý a přitom drsný život malebného Valašska na přelomu 19. a 20. století.

Valašské muzeum v přírodě je rozděleno na tři areály – Dřevěné městečko, Valašskou dědinu a Mlýnskou dolinu – v nichž v přirozené krajině stojí originální roubené stavby přenesené z terénu i kopie a rekonstrukce historických budov. V každém z nich si můžete prohlédnout expozice utvořené na základě skutečných příběhů jednotlivců nebo celých rodin v minulosti žijících a pracujících na Valašsku. Dozvíte se například, jak se žilo ve valašském domku, jak se hospodařilo na statku, jak se peklo chléb, jak se pletlo košíky, jak se mlátilo obilí nebo jak se stavěly mlýny.

Valašské muzeum v přírodě je také místem, kde ožívá lidová kultura, folklor, obřady a zvyky. Během celého roku se zde konají pořady a akce zaměřené na prezentaci běžného života, rukodělných technologií a tradičních řemesel. Můžete se například zúčastnit stavění máje, kácení máje, jara na dědině, slabikáře řemesel nebo noci kostelů. Do mnohých z nich se mohou návštěvníci aktivně zapojit a odnést si nevšední zážitek či vlastnoručně vyzkoušet nelehkou práci našich předků.

Pokud chcete zažít nádhernou atmosféru Valašska a poznat jeho historii a kulturu, nezapomeňte navštívit Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Uvidíte, že to stojí za to!

Kontaktujte nás
WEBOVÁ STRÁNKA Národní muzeum v přírodě
WEBOVÁ STRÁNKA
Národní muzeum v přírodě
www.nmvp.cz
Adresa

Adresa

Palackého 147
Rožnov pod Radhoštěm 756 61

muzeum@nmvp.cz
+420 571 757 111


Najdete nás také zde:

FacebookTwitterARES
captcha