Zadavatelem microsite je firma Obec VanovObec Vanov, okres Jihlava, památky, zajímavosti, výlet krásnou krajinou

Malebná obec Vanov se nachází v okrese Jihlava v kraji Vysočina. Okolí obce je jako stvořené pro pěší turistiku a návštěvu několik památek a zajímavostí.Chcete si odpočinout od ruchu velkoměsta a hledáte typ na výlet v okolí Jihlavy?

Navštivte obec Vanov, která leží v okrese Jihlava v kraji Vysočina. Obec se nachází asi 3 km severozápadně od starobylého města Telč ve výšce 616 m.n.m. U obce se nachází činný lom, který je evidován jako pozoruhodná geologická a mineralogická lokalita.

Nedaleko obce naleznete kapli sv. Karla Boromejského, dříve zvaná Olivetská. Kousek od kaple je vztyčena Kalvárie, dále kříž se sochami Panny Marie, sv. Jana a Máří Magdaleny. Další místní pamětihodnost představuje Šiškův mlýn.

V okolí jsou nejzajímavějšími místy například zřícenina hradu Štamberk, Zámek Dačice a Telč, vodní nádrž Landštejn a zřícenina hradu Landštejn.

DALŠÍ MICROSITE FIRMY


Obec Vanov - okres Jihlava, kraj Vysočina

Obec Vanov - okres Jihlava, kraj Vysočina

Obec Vanov se nachází v okrese Jihlava v kraji Vysočina. Srdečně vás zveme na návštěvu zříceninu Hradu Štamberk a nebo na Zámky v Dačicích či v Telči, které se nacházejí blízko Vanova.