Zadavatelem microsite je firma Obec SeleticeObec Seletice v okrese Nymburk, pamětihodnosti, turistika, rodiště Františka Kordače

Obec Seletice se nachází ve Středočeském kraji nedaleko města Nymburk. V okolí obce se nachází krásná příroda, přírodní a historické zajímavosti.Chcete si odpočinout od ruchu velkoměsta a načerpat energii v malé obci, která je obklopena krásnou přírodou?

Obec Seletice leží v okrese Nymburk ve Středočeském kraji na jihovýchodním úpatí Loučeňského hřbetu. Obec se rozkládá na celkové ploše 1 137 ha, v pramenné oblasti čtyř toků Seletického, Jabkenického, Svatojířského potoka a toku Kozačka.

Písemná zmínka o obci pochází z roku 1437. Seletice založila čeleď rodu pána Selety ze zemanského rodu. Vesnice je typická svými zachovalými omítnutými i neomítnutými roubenými domky, které jsou staré více jak 150 let. Nachází se zde pamětihodnosti jako je socha Panny Marie, pamětní deska Františka Kordače (prvního občanského pražského arcibiskupa), dřevěná zvonička a pomník padlým.

Okolí Seletic je obklopeno panenskou přírodou s hustými lesy s turistickými stezkami, poli a místním pramenícím potokem.

DALŠÍ MICROSITE FIRMY


Obec Seletice, rodiště Františka Kordače, prvního občanského pražského ...

Obec Seletice, rodiště Františka Kordače, prvního občanského pražského ...

Obec Seletice je malebná vesnice poblíž města Nymburk, která si svou historií a panenskou přírodou získá srdce nejednoho návštěvníka. Obec s řadou kulturních, sportovních i společenských akcí.


Obec Seletice ležící v okrese Nymburk ve Středočeském kraji, památky, ...

Obec Seletice ležící v okrese Nymburk ve Středočeském kraji, památky, ...

Obec Seletice, která se nachází ve Středočeském kraji v okrese Nymburk, láka turisty krásnými lesy, přírodními a historickými zajímavostmi. Obec je členem MAS Svatojiřský les.