Obec Srby, obecní úřad pro části Polžice, Medná, Roudná a Vítání

Naše malá malebná obec Srby se nachází v Plzeňském kraji v okrese Domažlice. Rozprostírá se na území cca 20 kilometrů čtverečních.


Malebná obec Srby v Plzeňském kraji
Obec Srby má necelých 500 stálých obyvatel a neustále se rozrůstá. Nedaleko se nachází známé město Horšovský Týn. První písemná zmínka obci pochází již z roku 1312. Obec má pět místních částí, a to Srby, Polžice, Medná, Roudná a Vítání – tyto místní části značí také pět hvězd v erbu naší vsi. Obcí protéká řeka Radbuza. Naše obec láká k návštěvě barokního kostela svatého Jana Křtitele, případně také kapličky svatého Jana Nepomuckého. Ať už naší obcí jen projíždíte, anebo jste se k nám vydali cíleně, vždy uvítáme nadšené turisty zajímající se jak o historii obce, tak také o stávající pamětihodnosti.
Přijeďte se přesvědčit o krásách naší obce, na kterou budete rádi vzpomínat – adresa obecního úřadu je Srby 70, 346 01 Horšovský Týn, případné další informace naleznete na webových stránkách naší obce.

DALŠÍ MICROSITE FIRMY

Malebná víska na Domažlicku, která láká řadu turistů

Malebná víska na Domažlicku, která láká řadu turistů
Hledáte tip na výlet nedaleko Domažlic? Chystáte se do Českého lesa a rádi byste v okolí navštívili řadu zajímavých míst? Určitě navštivte naši obec Srby, ležící v těsné blízkosti Horšovského Týna.

Obec Srby v Plzeňském kraji, člen Svazku obcí Domažlicka s krásnou přírodou

Obec Srby v Plzeňském kraji, člen Svazku obcí Domažlicka s krásnou přírodou
Obec Srby a části Polžice, Medná, Roudná a Vítání leží na řece Radbuze v Plzeňském kraji. Vesnice spadá do Svazku obcí Domažlicka a nachází se zde zajímavé pamětihodnosti.

Obec Srby a její části, okres Domažlice, Svazek obcí Domažlicko, MAS Český les

Obec Srby a její části, okres Domažlice, Svazek obcí Domažlicko, MAS Český les
Obec Srby a její části Polžice, Medná, Roudná, Vítání naleznete v okrese Domažlice. Obec je členem Svazku obcí Domažlicko, MAS Český les. Nachází se zde barokní kostel, kaplička a most.
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA Obec Srby
WEBOVÁ STRÁNKA
Obec Srby
www.obecsrby.cz
Adresa

Adresa

Srby 70
Srby 346 01

obec@obecsrby.cz
+420 379 422 915


Najdete nás také zde:

ARES
captcha