Zadavatelem microsite je firma Vilavin gravitační vinařstvíVilavin gravitační vinařství, Dobré Pole u Mikulova, unikátní proces výroby vín

Gravitační vinařství VILAVIN, v současné době hospodaříme na 27 hektarech vlastních vinic ve vyhlášených vinařských obcích Novosedly a Dobré Pole u MikulovaVýroba vína v konceptu šestipatrového gravitačního vinařství je navrženo tak, aby vzniklo zralé skvostné víno vytříbené chuti. V našem vinařství VILAVIN pěstujeme Chardonnay, Pálavu, Pinot Gris, Pinot Noir, Sauvignon Blanc, Zweigeltrebe, Gewurtztraminer a Veltlínské zelené.

Význam názvu VILAVIN je sousloví "vila vín" tedy dokonalý domov pro zrození vína.

Gravitační vinařství VILAVIN je unikátní vinařská stavba nejen v měřítku českém, ale i evropském a světovém. Neokouzluje okázalostí architektury z pohledu lidského, ale je fascinující funkčností architektonického řešení z pohledu hroznu, rmutu, moštu i vína, kterým zajišťuje to nejlepší možné zacházení na všech 6 patrech samospádem. Snažíme se v ekologickém procesu pěstovat zdravé hrozny a současně jim dát domov v moderním udržitelném sklepě. Kdyby nastal blackout, můžeme s mírnou nadsázkou říci, že naše víno by se dalo vyrábět dál.

DALŠÍ MICROSITE FIRMY