Zadavatelem microsite je firma Město Moravské BudějoviceTuristické město Moravské Budějovice, pamětihodnosti a krásná příroda

V malebné přírodě na rozmezí Vysočiny a jižní Moravy se nachází historické město Moravské Budějovice s řadou památek v památkové zóně města.Na jižní hranici kraje Vysočina se rozprostírá krásné město Moravské Budějovice. K městu náleží čtyři přidružení obce, a to Jackov, Lažínky, Vesce a Vranín.
Centrum historického města je od roku 1990 městskou památkovou zónou. Nejznámější památkou je zámek barokně klasicistního původu. V zámku je zbudováno muzeum řemesel. Za zhlédnutí stojí i další pamětihodnosti jako farní kostel sv. Jiljí, románská rotunda Kaple sv. Michala, městské opevnění, bývalý mlýnský náhon, památné domy a kaple v místních částech města.
Na své jsi zde přijdou i milovníci přírody a sportu. Zdejší krásná krajina láká turisty, kteří se mohou vydat po zdejší značených trasách objevovat krásy krajiny.
Skrze katastr města protékají řeky Rokytka a Jevišovka a napájejí místní rybníky.

DALŠÍ MICROSITE FIRMY


Město Moravské Budějovice s historickými památkami a muzeem

Město Moravské Budějovice s historickými památkami a muzeem

Město Moravské Budějovice, v okrese Třebíč, má řadu pamětihodností jako zámek, muzeum, budovu radnice, kostel či kaple a kulturní a sportovní vybavení.