Zadavatelem microsite je firma Obec ZlončiceObec Zlončice, krásná příroda, cyklotrasy a dětská hřiště

Lesy, chráněné plochy a přírodní památky, cyklotrasy a jiné zajímavosti. To je obec Zlončice ve Středočeském kraji nedaleko Kralup nad Vltavou.Navštivte naši obec Zlončice. Jsme jednou z nejstarších obcí okresu Mělník a najdete nás na náhorní terase pravého břehu řeky Vltavy asi 10 km od severního okraje Prahy.
Cyklisté se mohou vydat po cyklotrase č. 2, která vede po pravém břehu Vltavy. Na své si přijdou i turisté. Naše malebná obec je k pěším výletům jako stvořená. Občerstvit se přijďte do místní Staročeské hospody. Děti se vyřádí na dětském hřišti, k dispozici je jim jak dětské hřiště, tak i víceúčelové hřiště s umělým povrchem, kuželky nebo stolní tenis.
Významnou lokalitu naší obce tvoří přírodní biokoridor a chráněná krajinná zóna Zlončická rokle. Ta je součástí Přírodního parku Dolní Povltaví. Za zmínku určitě stojí, že zde rostou vzácné rostliny, např. Hlaváček jarní – odtud pak název přírodní památky Hlaváčkova stráň, která je 2 km od vesnice.

DALŠÍ MICROSITE FIRMY


Obec Zlončice, jedna z nejstarších obcí v okrese Mělník, s parkem i ...

Obec Zlončice, jedna z nejstarších obcí v okrese Mělník, s parkem i ...

Přírodní park Dolní Povltaví s výskytem vzácných rostlin naleznete v obci Zlončice na Mělnicku. Vesnice s dětským hřištěm a bohatým společenským životem.


Obec Zlončice na Mělnicku, vesnice v přírodním biokoridoru a chráněné ...

Obec Zlončice na Mělnicku, vesnice v přírodním biokoridoru a chráněné ...

Nejstarší obec na Mělnicku nacházející se u pravého břehu řeky Vltavy a rozprostírající se v Přírodním parku Dolní Povltaví, taková je vesnice Zlončice ve Středočeském kraji.