Zadavatelem microsite je firma Královská kanonie premonstrátů na StrahověHistorický klášter s řeholním řádem, knihovnou a obrazárnou.

Výstavy, bohoslužby, prohlídky knihovny a obrazárny, vše naleznete na Strahovském klášteře - Královská kanonie premonstrátů na StrahověMáte rádi kulturu, podporujete obnovu památek, chcete nasát spirituální atmosféru?
Pokud se nás rozhodnete navštívit, sídlíme na západní straně Petřínského kopce v Praze a řadíme se mezi nejstarší kláštery premonstrátského řádu na světě. Věnujeme se kazatelství, práci v duchovní správě, vědě a školství.
Velmi důležitou roli hraje naše klášterní knihovna, která čítá na 200 000 svazků a je jednou z nejcennějších dochovaných historických knihoven vůbec. Knihovna je veřejnosti otevřena až na několik málo výjimek každý den, stejně jako historická obrazárna, která ukrývá skvostná malířská díla slohů gotiky, baroka či rokoka. Nedílnou součástí této obrazárny je klenotnice, která skýtá předměty liturgické povahy, jež vznikly přímo na objednávku řádu nebo se do majetku kanonie dostaly koupí či darem.
Královská kanonie premonstrátů na Strahově se těší na Vaši návštěvu ať už účastí na mši svaté, či za účelem obdivu jedinečné architektury a skvostných děl historického umění na Strahovském nádvoří 132/1, Praha 1 – Hradčany.

DALŠÍ MICROSITE FIRMY