Microsite byla vložena dne:14.06.2020
ID microsite: 160090, počet zhlédnutí:  57
Zadavatelem microsite je firma

Obec Dobromilice

Dobromilice, historické památky, zámek, kostel, muzeum

Dobromilice v rovinaté krajině Olomouckého kraje, pamětihodnosti jako zámek, kamenný most, kostel či regionální muzeum – život v obci, cyklotrasy, rybníky.

Dobromilice v Olomouckém kraji, zámek v barokním styluDobromilice, kamenný most přes říčkuKostel Všech svatých, pohřební kaple s hrobkou Bukuwků z Bukuwky

Zajímá Vás historie českých obcí a měst? Navštěvujete rádi místní památky? Tak zavítejte i do obce Dobromilice, která je plná zajímavostí.
Naše obec se nachází v Olomouckém kraji mezi městy Prostějov a Vyškov. První dochované písemnosti se datují k roku 1280.
V centru obce se nachází historické pamětihodnosti jako silniční kamenný most přes říčku Broděnku, který zdobí sochy sv. Jana Nepomuckého a sv. Jana Sarkandra, barokní zámek, kostel Všech svatých, pohřební kaple s hrobkou Bukuwků z Bukuwky. Dále pak můžete zavítat do regionálního muzea, kde zjistí více o životě v obci.
Zdejší velmi úrodná krajina je plná polí s drobnými remízky a také ideální pro cykloturistiku. Na kolech se můžete vydat po cyklotrase ke zdejším rybníkům či do okolních obcí, kde je také spousta lákadel.


DALŠÍ MICROSITE FIRMY