Proč tmelit spáry a jak správně těsnící přípravek vybrat – lepící, spárovací tmely v jednom kroku

Velký výběr lepících i spárovacích tmelů, včetně odpovědí na otázky, proč tmelit spáry a jak správně vybrat vhodný těsnící přípravek, to vše najdete u společnosti Den Braven Cezch and Slovak a.s.


Pomoc s výběrem správných tmelů
Kladete si otázku, proč je potřeba tmelit spáry či jiné mezery? A jak správně vybrat vhodný těsnící přípravek? Potřebujete, aby byl vodotěsný a dal se případně i přetřít na jinou barvu? Velký výběr kvalitních tmelů naleznete u společnosti Den Braven Czech and Slovak a.s.

Zatmelit spáry, různé mezery či škvíry je nutné z estetických i funkčních důvodů. Pro hezký a útulný domov je potřeba vyplnit mezery mezi rámy oken, zárubněmi dveří, podlahou, krycími lištami a např. také mezi stěnou a schodištěm. Navíc se tím zabrání i vnikání prachu, nečistot či škůdců do domů. Spáry by měly mít i požadované vlastnosti. Vodotěsnost pro použití v koupelnách, okolo umyvadel a van či okolo dřezu. Dále dilatační schopnost, především podlah nebo stavebních prvků. Samozřejmě potřebujeme u spár dlouhou životnost a trvanlivost.

Při výběru správného těsnícího přípravku je potřeba zohlednit několik základních věcí.

Bude tmel nebo spára uvnitř budovy nebo venku?
Bude spára zatížená vodou či UV zářením?
Potřebuji spáru přetřít barvou?
Řešení je velice jednoduché.

Tmely, především akrylátového typu se používají uvnitř budov a hlavní výhodou je jejich přetíratelnost a dostupnost.

Silikonové tmely, zkráceně silikony, jsou typické pro tmelení spár s sanitárním prostředí koupelen, sanitární keramiky, umyvadel, akrylátových van nebo sprchových koutů apod.

Lepící tmely na bázi MS polymerů jsou určeny pro těsnění stavebních a konstrukčních spár. Najdou uplatnění ve stavebnictví, strojírenském průmyslu i v domácnosti či na zahradě.

Hlavní výhodou je, že lepí a tmelí v jednom pracovním kroku. Může být vodotěsný a
mrazuvzdorný a odolávat nepříznivým klimatickým a povětrnostním podmínkám a UV
záření, trvale pružný.

Polyuretanové tmely najdou uplatnění hlavně ve stavebnictví a průmyslu. Při tmelení například dilatačních spár v betonu, kamenných soklů apod. Využití nalezne také ve strojírenském a automobilovém průmyslu.

Existují i speciální tmely určené pro aplikaci ve sklenářství, klempířství, kamnářství, karosářství, prostředí střech, izolací, oprav a podobně.

Na našich webových stránkách se dozvíte více informací o jednotlivých produktech, jako je jejich použití, vlastnosti a technické údaje, jako i informace o příslušenství pro tmely.

DALŠÍ MICROSITE FIRMY

Rychlé kotvení do různých materiálů zajistí polyesterové a vinylesterové chemické kotvy

Rychlé kotvení do různých materiálů zajistí polyesterové a vinylesterové chemické kotvy
Chemické kotvy na bázi polyesterových a vinylesterových pryskyřic, sloužící k rychlému a snadnému kotvení do různých typů podkladů, prodává firma Den Braven Czech and Slovak a.s.

Moderní lepení obkladů a dlažby - MAMUT GLUE FLEXI S2 extrémně flexibilní lepidlo

Moderní lepení obkladů a dlažby - MAMUT GLUE FLEXI S2 extrémně flexibilní lepidlo
Hledáte nejlepší a nejrychlejší řešení pro lepení obkladů a dlažeb? Vsaďte na moderní lepení s extrémně flexibilním lepidlem MAMUT GLUE FLEXI S2!
Kontaktujte nás
WEBOVÁ STRÁNKA Den Braven Czech and Slovak a.s.
WEBOVÁ STRÁNKA
Den Braven Czech and Slovak a.s.
www.denbraven.cz
Adresa

Adresa

353
Úvalno 793 91

info@denbraven.cz
+420 554 648 200


Najdete nás také zde:

FacebookARES
captcha