Zadavatelem microsite je firma Obec KřeloviceHistorický vývoj obce Křelovice, památky

Malebná obec Křelovice s 241 obyvateli je rozdělena na 4 katastrální území. Má bohatou historii sahající až do roku 1483 a zajímavé pamětihodnosti.Křelovice jsou malebná obec nacházející se 25 kilometrů severně od krajského města Plzeň a 12 km od městečka Konstantinovy Lázně. Žije zde 241 obyvatel a katastrálně se rozkládají do čtyř území - Křelovice, Mydlovary, Pakoslav a Rozněvice. První písemná zmínka o obci pochází z roku 1483, kdy byly jako příslušenství městečka Manětín, a které v době husitských válek patřily rodu Švamberků. Jejich historie je velmi krušná a různorodá, protože se často měnili jejich panovníci a majitelé. Jako poslední majitel byl Vilém rytíř Kubinský, který Křelovice odkoupil v roce 1895 od rodu Kinských. Z historických památek se dochovaly kaple, kříže a pomník.

DALŠÍ MICROSITE FIRMY


Obec Křelovice v okrese Plzeň – sever, památky, turistika

Obec Křelovice v okrese Plzeň – sever, památky, turistika

V okrese Plzeň-sever v Plzeňském kraji se nachází malá, ale malebná obec Křelovice, která je tvořena ze čtyř katastrálních území – Křelovice, Mydlovary, Pakoslav a Rozněvice.


Obec Křelovice na Plzeňsku s přidruženými vesnicemi Mydlovary, Pakoslav a Rozněvice

Obec Křelovice na Plzeňsku s přidruženými vesnicemi Mydlovary, Pakoslav a Rozněvice

Obec Křelovice je malá vesnice ležící nedaleko okresního města Plzeň. V obci se nachází restaurace, prodejna potravin a knihovna. Spolkový život v obci zajišťuje SDH a TJ s vlastním fotbalovým týmem.


Obec Křelovice

Obec Křelovice

Obec Křelovice ležící v malebné krajině nedaleko Plzně se pyšní fungující samosprávou, bohatým kulturním životem, fungující infrastrukturou a spokojenými obyvateli.