Obec Smidary, rodiště spisovatele Jiřího Šotoly a MUDr. Babáka, zakladatele VŠ v Brně

Na soutoku řeky Cidliny a Javorky se nalézá malá obec Smidary patřící do okresu Hradec Králové. Vesnice je významná svou řadou historických památek i bohatým společenským životem.


Rodiště spisovatele Jiřího Šotoly a MUDr. Babáka
Obec Smidary je malebná vesnice v okresu Hradec Králové významná nejen svými pamětihodnostmi, ale především důležitými osobnostmi, jež se v obci narodily.

Smidary jsou malá obec, jež patří do spolku dalších čtyř obcí, kterými jsou Červeněves, Chptělice, Křičov a Loučná Hora. Ve vesnici se nachází řada historických památek počínaje kostelem sv. Stanislava přes smiradský zámek až po budovu radnice, kde se nachází obecní úřad i obecní knihovna. Smirady jsou také domovinou spisovatele Jiřího Šotoly a MUDr. Babáka, zakladatele vysokého školství v Brně. Obec žije bohatým společenským životem, který je doplňován akcemi fotbalového oddílu, SDH, mysliveckého sdružení i rybářského spolku.

DALŠÍ MICROSITE FIRMY

Malebná obec Smidary leží v krásné rovinaté přírodě Polabí

Malebná obec Smidary leží v krásné rovinaté přírodě Polabí
V okrese Hradec Králové nedaleko Nového Bydžova najdete naši malebnou obec Smidary. Skládá se z pěti částí. Výborná občanská vybavenost, pamětihodnosti i turistika.
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA Obec Smidary
WEBOVÁ STRÁNKA
Obec Smidary
www.smidary.cz
Adresa

Adresa

Náměstí Prof. Babáka 106
Smidary 503 53

podatelna@smidary.cz
+420 495 496 127


Najdete nás také zde:

ARES
captcha