Zadavatelem microsite je firma Obec SrníObec Srní, horské středisko v centru Národního parku Šumava s hustou sítí lyžařských stop

Ideální podmínky pro pěší turistiku i cykloturistiku nabízí obec Srní na Šumavě. Oblíbená turistická oblast proslavená trilogií Pod jezevčí skálou i romány Karla Klostermanna.Patříte-li mezi obdivovatele ryzí přírody, neměla by Vašemu oku uniknout obec Srní nacházející se v Národním parku Šumava.

Vesnice leží v centru horského střediska Srní, jež je ideální volbou pro milovníky pěší turistiky i cykloturistiky, na které čeká přes zimu hustá síť upravených lyžařských stop. Okolí Srní se hemží turistickými zajímavostmi, ať už se jedná o Vchynicko-Tetovský plavební kanál či naučná stezka Povydří s nádherným kaňonem. Obec je také vyhledávanou filmařskou lokalitou, natočen zde byla trilogie Pod jezevčí skálou a svůj obdiv k Šumavě vylíčil ve svých románech známý spisovatel Karel Klostermann. Srní leží v horském středisku s dostatečnou ubytovací kapacitou, jež nabízí místní hotely, apartmány, penziony i autokempy.

DALŠÍ MICROSITE FIRMY


Obec Srní, horské středisko v centru Národního parku Šumava, proslavené romány Karla Klostermanna

Obec Srní, horské středisko v centru Národního parku Šumava, proslavené romány Karla Klostermanna

Typickou šumavskou architekturu z 18. století najdete v malé vesničce na Šumavě, v obci Srní. Dochované jsou zde nejen roubené chalupy, ale také tradiční kostel Nejsvětější trojice.