Zadavatelem microsite je firma Obecní úřad StrašnovHistorie obce Strašnov, okres Mladá Boleslav, první zmínky, tvrz

Dějiny obce Strašnov, okres Mladá Boleslav, první písemná zmínka z roku 1397, val v lesích z bývalé tvrze, historické budovy, kříže a krásné okolí.Obec Strašnov se rozléhá 6 kilometrů jižně od okresního města Mladá Boleslav podél hlavního silničního tahu D10 směrem na Prahu. Historie obce se datuje do roku 1297. Z této doby je první dochovaná písemná zmínka. Ale archeologické nálezy z okolí ukazují, že osídlení a život osady sahá do hluboké minulosti. V blízkém lese se nacházela dřevěná tvrz, ze které se nedochovala zástavba, ale pouze vysoká plošina obklopená suchým příkopem. V obci se nachází památné kříže, náves či bývalý statek. Prochází tudy značená cyklotrasa, po které se můžete vydat poznat i historické budovy v okolí například zříceninu hradu Starý Stránov.

DALŠÍ MICROSITE FIRMY


Kulturní život a rozvoj obce Strašnov – klidné bydlení blízko Prahy

Kulturní život a rozvoj obce Strašnov – klidné bydlení blízko Prahy

Malebné okolí obce Strašnov, dobrá dostupnost z hlavního města Prahy, oblíbené kulturní akce a neustálý rozvoj služeb a infrastruktury činí z naší obce atraktivní místo pro bydlení.


Klidné rezidenční bydlení ve Strašnově v těsné blízkosti Mladé Boleslavi

Klidné rezidenční bydlení ve Strašnově v těsné blízkosti Mladé Boleslavi

Obec Strašnov nabízí vysokou občanskou vybavenost a klidné prostředí vhodné pro rezidenční bydlení v těsné blízkosti Mladé Boleslavi.
>
>