Zadavatelem microsite je firma Obec ZlončiceObec Zlončice, jedna z nejstarších obcí v okrese Mělník, s parkem i přírodním biokoridorem

Přírodní park Dolní Povltaví s výskytem vzácných rostlin naleznete v obci Zlončice na Mělnicku. Vesnice s dětským hřištěm a bohatým společenským životem.Toužíte-li po odpočinku v ryzí přírodě, navštivte malou, ale za to půvabnou obec Zlončice v okresu Mělník.

Zlončice už od pradávna patří k nejstarším vesnicím regionu a svou polohou nedaleko Vltavy byly vždy vyhledávaným místem k osídlení. Obec se nachází ve významné lokalitě přírodního biokoridoru a současně se řadí mezi chráněné krajinné zóny Zlončická rokle. Vesnice je jedinečná především díky svému přírodnímu parku Dolní Povltaví, kde se vyskytují velmi vzácné teplomilné rostliny, jako jsou hlaváček jarní, pcháč bezlodyžný či koniklec luční. Ve Zlončicích si přijdou na své děti i dospělí, nachází se zde dětské hřiště, Staročeská hospoda a multifunkční hřiště pro sporty různého druhu. Obec pro své občany také pořádá řadu společenských akcí, konají se zde každoroční slavnosti, drakiáda, lampionový průvod a spoustu dalšího.

DALŠÍ MICROSITE FIRMY


Obec Zlončice na Mělnicku, vesnice v přírodním biokoridoru a chráněné zóně Zlončická rokle

Obec Zlončice na Mělnicku, vesnice v přírodním biokoridoru a chráněné zóně Zlončická rokle

Nejstarší obec na Mělnicku nacházející se u pravého břehu řeky Vltavy a rozprostírající se v Přírodním parku Dolní Povltaví, taková je vesnice Zlončice ve Středočeském kraji.