Microsite byla vložena dne:19.06.2019
ID microsite: 142295, počet zhlédnutí:  73
Zadavatelem microsite je firma

Město Chřibská

Město Chřibská, České Švýcarsko, přírodní a historické zajímavosti

Město Chřibská leží v CHKO Lužické hory a na okraji NP Českého Švýcarska. Je zde spousta zajímavostí jako lesní divadlo, muzeum Tadeáše Haenkeho, kostel, radnice či mlýn na koření.

Město Chřibská leží na okraji NP České Švýcarsko, chráněné loukyMěsto Chřibská v CHKO Lužické hory, lesní divadlo, radnice muzeumMěsto Chřibská, kostel sv. Jiří, mlýn na koření, venkovská stavení

Toužíte poznat krásy zachovalé české krajiny? Tak neváhejte a zavítejte do Národního parku České Švýcarsko a při té příležitosti Vám doporučujeme navštívit i město Chřibská, které leží na samém okraji NP a v srdci CHKO Lužické hory. Krásná příroda plná lesů a luk je protkána řadou cyklistických a turistických tras po kterých se můžete vydat a poznat spousty zajímavostí jako vodopády, pískovcový lom s lesním divadlem či chráněné louky. Z historických památek stojí za shlédnutí koste sv. Jiří, radnice v pseudogotickém stylu, rodný dům a muzeum vědce Tadeáše Haenkeho, mlýn na koření, vesnické a roubené domy, barokní most, historické areál Chřibských skláren.


DALŠÍ MICROSITE FIRMY