Zadavatelem microsite je firma Obec SrníObec Srní, horské středisko v centru Národního parku Šumava, proslavené romány Karla Klostermanna

Typickou šumavskou architekturu z 18. století najdete v malé vesničce na Šumavě, v obci Srní. Dochované jsou zde nejen roubené chalupy, ale také tradiční kostel Nejsvětější trojice.Jedinečnou přírodu i velmi dobře dochované roubené chalupy naleznete v malé vesničce nedaleko města Klatovy, v obci Srní.

Srní je velmi oblíbené horské středisko ležící v centru Národního parku Šumava, které je oblíbeným místem všech milovníků pěší turistiky, cyklistiky a těch, kteří si rádi vychutnávají ony každoroční zimní radovánky. Obec je proslavená především díky románům Karla Klostermanna a filmové trilogii Pod jezevčí skálou, která se točila právě v okolí této malebné vesnice. Důležitou součástí obce jsou typicky horské a roubené chalupy, které jsou pozůstatkem nezapomenutelné šumavské architektury. V Srní se nachází rovněž nejvýznamnější stavební památka, a to kostel Nejsvětější Trojice.

DALŠÍ MICROSITE FIRMY


Obec Srní, horské středisko v centru Národního parku Šumava s hustou ...

Obec Srní, horské středisko v centru Národního parku Šumava s hustou ...

Ideální podmínky pro pěší turistiku i cykloturistiku nabízí obec Srní na Šumavě. Oblíbená turistická oblast proslavená trilogií Pod jezevčí skálou i romány Karla Klostermanna.