Microsite byla vložena dne:30.10.2018
ID microsite: 135455, počet zhlédnutí:  8
Zadavatelem microsite je firma

Obec Zdounky

Obec Zdounky, vesnice na Kroměřížsku s malebným zámeckým parkem, vyhlášenou kulturní památkou

Malé městečko s historií sahající až do roku 1358, taková je obec Zdounky u Kroměříže. Vesnice s mnoha historickými zajímavostmi, školou, kulturním domem, knihovnou i kinem.

Malé městečko s bohatou historií a renesančním zámkemVesnice na Kroměřížsku s malebným zámeckým parkemVyhlášená kulturní památka, kostel nejsvětější trojice i Strachwitzův zámek v obci Zdounky

Obec Zdounky je menší vesnice na Kroměřížsku s velmi pestrou historií, která sahá až do roku 1358, a jejímž dokladem je řada historických památek nacházejících se přímo v centru Zdounek. Vesnice je významná především svým malebným zámeckým parkem, který je vyhlášenou chráněnou kulturní památkou. Zámek byl vystavěn v 16. stoletím v renesančním stylu a návštěvníci mohou obdivovat jeho rozlehlý park a venkovní prostory. Mezi další důležité pamětihodnosti bezesporu patří kostel nejsvětější trojice či Strachwitzův zámek, jenž stojí na místech bývalé tvrze, a jehož součástí je panský dvůr a mlýn. V obci se rovněž nachází základní škola, kulturní dům, knihovna i kino.


DALŠÍ MICROSITE FIRMY