Zadavatelem microsite je firma LAKUM - KTL, a.s.Výroba prototypů pomocí plastových šablon vytvořených dle modelu na 3D tiskárně

Výrobou kovových prototypů, i tvarově složitějších dílů, se zabývá společnost Lakum KTL, a.s. sídlící ve Frýdlantě nad Ostravicí. Parametry si ověřujeme na 3D plastové tiskárně.Společnost LAKUM - KTL, a.s. při návrhu a výrobě prototypů využívá plastové šablony vytvořené podle modelu na 3D plastové tiskárně. Díky modelu si můžeme ověřit parametry výrobku a jsme schopni díky technologii 3D tisk jednoduše vyrábět i geometricky složité díly. Vytisknout lze jakýkoliv výrobek, který se vejde do pracovní komory. Výsledné vytištěné výrobky jsou chemicky i mechanicky stálé.
3D tisk z korozivzdorné oceli zajišťujeme ve spolupráci s Vysokou školou báňskou – Technickou univerzitou Ostrava. Na naší tiskárně tiskneme plastové díly pro výrobu prototypu.

U nás jsme schopni, vzhledem k tomu, že nepoužíváme klasických tvářecích nástrojů, rychle a levně reagovat na změny v designu výrobku.

Výhody prototypu:
- flexibilita – při změně designu
- nízké náklady
- rychlost výroby i dodání
- poznatky z výroby prototypu uplatňujeme při sériové produkci

Prototypy jsou tvářeny z plechu:
- ocel
- nerez ocel
- pozinkovaná ocel
- hliník

Využití 3D tisku a prototypu v průmyslu:
- automobilový
- elektrotechnický
- stavební
- strojírenský
- spotřební

Jsme schopni zajistit i finální povrchovou úpravu a montáž dílů do sestavy.

DALŠÍ MICROSITE FIRMY


Komplexní práce s kovem – kataforéza, lisování, galvanické zinkování, práškové lakování

Komplexní práce s kovem – kataforéza, lisování, galvanické zinkování, práškové lakování

Na práci s kovem, zahrnující kataforézu, práškové lakování, lisování, galvanické zinkování, pokovování, CNC zpracování plechů a montáž, se specializuje firma LAKUM-KTL a.s. Frýdlant nad Ostravicí.


Poskytujeme službu plošného broušení otřepů plechových dílů po lisování na brousícím stroji

Poskytujeme službu plošného broušení otřepů plechových dílů po lisování na brousícím stroji

Na brousícím (odjehlovacím) stroji provádí plošné broušení otřepů plechových dílů vzniklých po lisování, laserovém řezání či obrábění společnost Lakum KTL, a.s. se sídlem ve Frýdlantě nad Ostravicí.
>
>