Zadavatelem microsite je firma Obec VražnéObec Vražné, součást chráněné krajinné oblasti Poodří, začátek Přírodního parku Odersko

Poznejte krásy historické moravsko-slezské zemské hranice a navštivte obec Vražné z okresu Nový Jičín. Menší vesnice s mnoha významnými historickými památkami a okolní panenskou přírodou.Udělejte si výlet podél řeky Odry a navštivte při té příležitosti obec Vražné s jejími památkami a chráněnou krajinnou oblastí Poodří.

Vražné je malá původně německá vesnice rozprostírající se v okresu Nový Jičín a čítající pouhých 850 obyvatel. Obec dokáže potěšit srdce nejednoho milovníka historie a přírodních krás, jelikož se zde nachází řada významných památek. Navštívit zde můžete zvoničku sv. Floriána, starou školu, významný je rovněž rodný dům J. G. Mendela či kostel zasvěcen sv. Petrovi a Pavlovi. Obec je také vstupem do Přírodního parku Odersko a důležitou součástí chráněné krajinné oblasti Poodří, kde můžete mimo jiné obdivovat čistou vodu, břehy osázené stromy či vodní plochu s dvěma malými ostrůvky.

DALŠÍ MICROSITE FIRMY


Obec Vražné, okres Nový Jičín, historie, příroda, kultura, sport

Obec Vražné, okres Nový Jičín, historie, příroda, kultura, sport

Obec Vražné spolu s místními částmi leží v okrese Nový Jičín mezi CHKO Poodří a Přírodním parkem Oderské vrchy. Nachází se zde rodný dům a muzeum Johanna Gregora Mendela.
>
>