Zadavatelem microsite je firma Obec JedlováObec Jedlová, vesnice na českomoravském pomezí, historie, příroda

Obec Jedlová se nachází v okrese Svitavy na českomoravském pomezí s bohatou historií, neporušenou přírodou, kostelem a bývalými lázněmi s léčivým pramenem.Obec Jedlová se rozprostírá na českomoravském pomezí v okrese Svitavy. Vesnice byla založena za vlády Přemysla Otakara II. v roce 1349 a tudíž má bohatou historii a zajímavé památky. Obcí vedou značené turistické a cyklotrasy, po kterých lze zavítat k soustavě rybníkům ležících na místních potocích. Historický význam zde má studánka s léčivým pramenem zvaná Balda či Zlatá studně, která se nachází v krásném lese severně od obce. Původně se zde byly lázně, v současnosti můžete v osadě Balda zhlédnout kapličku Panny Marie Sněžné. V obci Vás upoutá kostel Navštívení Panny Marie se zvonicí. Nedaleko od obce západně se rozléhá CHKO Žďárské Vrchy.

DALŠÍ MICROSITE FIRMY


Jedlová – obec v Pardubickém kraji okres Svitavy

Jedlová – obec v Pardubickém kraji okres Svitavy

Malebná víska v okrese Svitavy, obec s bohatou historickou stránkou a vysokým počtem obyvatel, skvělé místo pro občany a návštěvníky.


Obec Jedlová, okres Svitavy, základní škola, zdravotní středisko, ...

Obec Jedlová, okres Svitavy, základní škola, zdravotní středisko, ...

Obec Jedlová, nacházející se v okrese Svitavy, je zajímavá nejen svými kulturními a historickými památkami, ale i turistikou v krásné přírodě.