Strukturovaná kabeláž a CPR? Pro KTP žádný problém!Od 1. července 2017 se stala závaznou Evropská vyhláška č. 305/2011 neboli CPR, zabývající se požární bezpečností výrobků uvnitř staveb.

Tento dokument zavedl jednoznačnou klasifikaci a sjednocení protipožárních charakteristik stavebních výrobků a jejich jednotné označování v rámci celé Evropské unie. Dle harmonizované normy ČSN EN 50575: 2015 jsou metalické a optické kabely pro strukturovanou kabeláž stavební výrobky a podléhají požadavkům pro použití kabelů ve stavbách ve vztahu k reakci na oheň.

Každý kabel dodávaný na trh EU musí mít příslušným procesem stanovenou třídu reakce na oheň (B2ca – Fca) s doplňkovými charakteristikami. Třída Fca označuje kabel netestovaný/nevyhovující do vnitřních prostor.
Pro třídy reakce na oheň B2ca, Cca a Dca jsou zároveň definovány i doplňkové klasifikace jako tvorba dýmu (s1, s2, s3), odkapávání hořících částic (d0, d1, d2) a tvorba jedovatých/korozivních plynů (a1, a2, a3).
Prohlášení o vlastnostech (DoP - Declaration of Performance) je oficiální dokument, vydaný výrobcem, který dokládá třídu reakce na oheň. Při kolaudaci stavby je třeba prokázat třídu reakce na oheň u použitých kabelů.

V České republice je použití příslušných tříd reakce na oheň a jejich doplňkových charakteristik stanoveno vyhláškou 268/2011. Pro chráněné únikové cesty platí požadavek B2ca, s1, d1 a pro vyjmenované prostory Dca, viz zmíněná vyhláška.

Kabel Trade Praha s.r.o. společně s Nexans Cabling Solution (NCS) nabízí produkty a řešení klasifikované dle ČSN EN 50575: 2015.
My jsme připravení, buďte i Vy.

Tým
Kabel Trade Praha s.r.o.Zadavatelem microsite je firma 

KABEL Trade Praha s.r.o.Posuzování vlivu záměrů na životní prostředí včetně všech dílčích analýz.

Posuzování vlivu záměrů na životní prostředí včetně všech dílčích analýz

Dodavatel měřících přístrojů a služeb pro vážení, měření a analýzy.

Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
captcha

Související microsite
Napájecí zdroje, jističe, konektory a další elektro komponenty

VIENNA-COMPONENTS-TRADING s.r.o. Elektromechanické a elektronické díly

Napájecí zdroje, jističe, konektory a další elektro komponenty

Napájecí zdroje, konektory, jističe a další komponenty pro průmyslovou elektroniku jsou oblast, ve které s naší společností Vienna Components Trading působíme na trhu již od roku 1994.


Elektroinstalace, výroba rozvaděče pro napájení požárních čerpadel

P.J. - MONT, spol. s r.o.

Elektroinstalace, výroba rozvaděče pro napájení požárních čerpadel

Zkušení pracovníci z firmy P.J. - MONT, spol. s r.o. z Třebíče Vám zajistí elektroinstalaci Diesel a elektrických požárních čerpadel - zakázky provádíme nejen na Vysočině, ale v rámci celé ČR.


Prodejna elektroinstalačního materiálu, elektro nejen pro domácnosti

Elektro Tomáš Bureš Lustry a elektroinstalační materiál

Prodejna elektroinstalačního materiálu, elektro nejen pro domácnosti

Veškerý elektroinstalační materiál nakoupíte v okolí Šternberku v prodejně Elektro Tomáš Bureš. V našem elektru prodáváme žárovky, lustry, svítidla, vypínače a další elektroinstalační materiál.


Výroba a montáž vodotěsných rozvaděčů, které jsou odolné vůči poškození z vnějších vlivů

METALLURGICAL & STEEL SERVICE s.r.o.

Výroba a montáž vodotěsných rozvaděčů, které jsou odolné vůči poškození z vnějších vlivů

Výrobou i montáží elektroměrových, vodotěsných, odolných rozvaděčů s dodáním po celé České republice se zabývá společnost METALLURGICAL & STEEL SERVICE s.r.o. se sídlem v Ostravě.


Rozvaděče, elektroměry, elektroinstalační materiál - prodej, servis

DK-ELVIS s.r.o.

Rozvaděče, elektroměry, elektroinstalační materiál - prodej, servis

Hledáte-li firmu, která se zabývá prodejem a servisem rozvaděčů, elektroměrů a elektroinstalačního materiálu, pak společnost DK-ELVIS s.r.o. z Ostravy pro Vás bude ta správná volba.