Microsite byla vložena dne:22.11.2017
ID microsite: 109525, počet zhlédnutí:  7
Zadavatelem microsite je firma

Obec Sviadnov

Sviadnov, obec s bohatou historií, turistická oblast v regionu Slezská brána

Obec Sviadnov, malá vesnice velkého historického významu, ležící v oblasti Slezské brány. Ideální místo pro milovníky turistiky, jež hledají klid a panenskou přírodu v okresu Frýdek-Místek.

Sviadnov, obec s bohatou historiíObec s bohatým kulturním životemNejstarší obec v regionu, široká nabídka volnočasových aktivit pro děti a mládež

Obec Sviadnov, klidné místo s bohatou historií, nacházející se v oblasti Slezské brány, jež je proslulá svým přírodním bohatstvím a tvoří tak rekreační základnu pro příměstskou turistiku.

Sviadnov patří k nejstarším obcím v regionu, první zmínky o této malebné vesnici máme již z roku 1267, kdy patřila rodu Stangů. Sviadnov byla také oblíbeným místem známého básníka Petra Bezruče, jenž obci věnoval dokonce dvě ze svých básní ve sbírce Slezské písně.

V obci se nachází základní a mateřská škola, obecní hostinec Ondráš, pojmenovaný po slavném zbojníkovi Ondrášovi. Dále zde najdete dům s pečovatelkou službou, dětské hřiště, pro sportovní nadšence je k dispozici tělocvična s lezeckou stěnou a cykloturistické stezky. V obci působí několik spolků, jako Jezdecký klub, Sousedský spolek Bubeníček, Junák a Pionýr, jež se zaměřují zejména na volnočasové aktivity pro děti a mládež.

Budeme se těšit na Vaši návštěvu u nás ve Sviadnově.


DALŠÍ MICROSITE FIRMY