Microsite byla vložena dne:19.09.2017
ID microsite: 104504, počet zhlédnutí:  17
Zadavatelem microsite je firma

Obec Želechovice

Vesnické muzeum Želechovice, obec s historií a archeologickým nalezištěm v okrese Olomouc

Obec Želechovice s historií, archeologickým nalezištěm, kaplí sv. Cyrila a Metoděje, Vesnickým muzeem Želechovice se nachází poblíž města Uničov v okrese Olomouc.

Obec Želechovice u Uničova s historií, archeologickým nalezištěmObec Želechovice, okres Olomouc, kaple sv. Cyrila a Metoděje, socha Panny MarieObec Želechovice, Vesnické muzeum Želechovice, historické předměty a písemné dokumenty

Malebná obec Želechovice se rozprostírá na levém břehu řeky Oskavy jižně od města Uničova v Olomouckém kraji. První písemný záznam se dochoval z roku 1078. Historická obec je významná díky archeologické lokalitě, kde byly objeveny železářské výrobky z období Velké Moravy, a novogotické kapli sv. Cyrila a Metoděje. Dále zde můžete navštívit Vesnické muzeum Želechovice, které se skládá z historických předmětů a písemných dokumentů, které darovaly či zapůjčily obyvatelé obce. V obci se nachází cyklistická trasa, po které můžete zavítat do přírodních zajímavostí CHKO Litovelské Pomoraví či bývalé pískovny dnes sloužící jako přírodní koupaliště.


DALŠÍ MICROSITE FIRMY