Microsite byla vložena dne:04.09.2017
ID microsite: 103263, počet zhlédnutí:  12
Zadavatelem microsite je firma

Obec Vražné

Obec Vražné, okres Nový Jičín, historie, příroda, kultura, sport

Obec Vražné spolu s místními částmi leží v okrese Nový Jičín mezi CHKO Poodří a Přírodním parkem Oderské vrchy. Nachází se zde rodný dům a muzeum Johanna Gregora Mendela.

Obec Vražné, okres Nový Jičín, turistika, přírodaObec Vražné, CHKO Poodří a Přírodní park Oderské vrchyObec Vražné, rodný dům a muzeum Johanna Gregora Mendela, kostel, sochy

Obec Vražné, která je tvořena částmi Horní Vražné, Dolní Vražné, Hynčice a Emauzy, se nachází 15 kilometrů západně od okresního města Nový Jičín. Turisticky významná oblast díky historickým, přírodním zajímavostem a strategické poloze obce, podél dálnice D1. V katastrálním území se nachází část CHKO Poodří a Přírodního parku Oderské vrchy. Z historických pamětihodností doporučujeme navštívit rodný dům Johanna Gregora Mendela a muzeum, barokní sochu Jana Nepomuckého, kostel sv. Petra a Pavla. V obci se pořádá řada kulturních akcí jako plesy, slavnosti obce, pálení čarodějnic. Volný čas lze trávit sportem ve sportovním areálu, hřišti na malou kopanou, volejbalovém hřišti či víceúčelovém školním hřišti.


DALŠÍ MICROSITE FIRMY