Microsite byla vložena dne:20.08.2017
ID microsite: 102092, počet zhlédnutí:  14
Zadavatelem microsite je firma

Obec Čeladná

Obec Čeladná, okres Frýdek-Místek, historické a přírodní zajímavosti

Obec Čeladná leží v Moravskoslezském kraji v okrese Frýdek-Místek. Naleznete zde spousty historických a přírodních zajímavostí, kostel, kapli, jeskyni, golfové hřiště a lázně.

Obec Čeladná, okres Frýdek-Místekhistorické památky kostel sv. Jana Nepomuckého, kapli sv. Cyrila a MetodějeObec Čeladná, přírodní a historické památky, golfové hřiště, lázně

Obec Čeladná se rozléhá podél toku Čeladenka v Moravskoslezském kraji přibližně 17 kilometrů jižně od okresního města Frýdek-Místek. První dochovaný písemný záznam o vsi pochází z roku 1600. Rozlehlá obce má bohatou občanskou vybavenost jako mateřskou a základní školu, dětský domov, knihovnu, poštu, lékárnu, zdravotní středisko s dětským, praktickým a zubním lékařem, ubytování, restauraci, golfové hřiště a lázně. Při návštěvě obce můžete shlédnout historické památky kostel sv. Jana Nepomuckého, kapli sv. Cyrila a Metoděje, památník či pomníky. Turisticky zajímává místa jsou Kněhyňská jeskyně, Skalní hrádek na Kozinci, národní přírodní rezervace Kněhyně - Čertův mlýn, PR Klíny, Smrk, Studenčany, V Podolánkách.


DALŠÍ MICROSITE FIRMY