Microsite byla vložena dne:14.05.2017
ID microsite: 93762, počet zhlédnutí:  15
Zadavatelem microsite je firma

OBEC LEJŠOVKA

Obec Lejšovka, okres Hradec Králové, Mikroregion Černilovsko

Obec Lejšovka se nachází v Polabí, nedaleko okresního města Hradec Králové. Obec se zařadila do Mikroregionu Černilovsko a je významná díky sportovnímu areálu a památkám v okolí.

Obec Lejšovka, okres Hradec Králové, Mikroregion ČernilovskoObec Lejšovka v Polabí, zvonička s křížkem, návesní rybníkObec Lejšovka, sportovní areál s antukou na volejbal, tenis

Obec Lejšovka naleznete v Polabské nížině asi 15 km severovýchodně od okresního města Hradec Králové. Z roku 1406 se dochoval první písemný záznam o vsi. Obec se stala členem svazku obci Mikroregionu Černilovsko. K vybavenosti obce náleží prodejna smíšeného zboží, restaurace s diskotékou, knihovna. Uprostřed návsi, vedle návesního rybníka, můžete zhlédnou zvoničku s křížkem. V obci si můžete skvěle zasportovat, jelikož se tu nachází sportovní areál s antukou, kde si můžete zahrát tenis, volejbal či nohejbal. Součástí areálu je taktéž hřiště na malou kopanou a veškeré zázemí jako posezení, šatny a WC. Do okolí se můžete vydat po cyklostezkách a navštívit tak krásnou přírodu a zajímavosti v okolí jako například městské či železniční muzeum v Jaroměři, zámek Smiřice, pevnost Josefov, kostely a kaple v okolních obcích.


DALŠÍ MICROSITE FIRMY