Microsite byla vložena dne:11.08.2017
ID microsite: 101997, počet zhlédnutí:  15
Zadavatelem microsite je firma

BOCHEMIE a.s.

BOCHEMIT Optimal Forte – kvalitní ochrana konstrukčního řeziva proti biotickým škůdcům

Zaručte Vašemu konstrukčnímu řezivu ochranu proti biotickým škůdcům za pomocí přípravku BOCHEMIT Optimal Forte od společnosti Bochemie a.s. se sídlem v Bohumíně.

BOCHEMIT Optimal Forte – kvalitní ochrana konstrukčního řeziva proti biotickým škůdcůmBOCHEMIT Optimal Forte – kvalitní ochrana konstrukčního řeziva proti biotickým škůdcům

Jedním z rozhodujících faktorů, který ovlivňuje životnost stavebního díla, je životnost dřevěných konstrukcí. V příznivých podmínkách nám dřevo může sloužit po dlouhou dobu, musíme ho však chránit před působením škůdců konstrukční ochranou. Tam, kde není tato ochrana možná, je vhodné přistoupit k ochraně chemické.

Proč impregnovat dřevo?

Odolnost běžně používaných dřevin (smrk, borovice, jedle, modřín, dub, buk) proti dřevokazným houbám není velká, pouze dub je klasifikován jako trvanlivý, ostatní dřeviny jsou středně nebo slabě trvanlivé. Trvanlivost se navíc týká pouze jádrového dřeva, bělové dřevo se většinou považuje za netrvanlivé. Proto je potřebné dřevo chránit před dřevokaznými houbami a dřevokazným hmyzem tak, aby pro ně nebyly vytvořeny vhodné podmínky pro napadení dřeva, zejména vlhkost a teplota.

Z pohledu norem najdeme jednoznačný požadavek na chemickou ochranu pouze v případě umístění dřeva do země nebo vody (třída použití 4 a 5). V případě použití v interiéru nebo exteriéru bez kontaktu se zemí takto striktní požadavek není. Na základě STN EN 460, která definuje požadavky na trvanlivost dřeva pro jednotlivé třídy použití, je doporučeno provést chemickou ochranu dřeva, které má být zabudováno pod střechou.

Použít nebo zvýšit trvanlivost chemickou ochranou je obecně vhodné, pokud:
- dřevěné prvky budou používány jako nosné,
- prvky jsou obtížně nahraditelné nebo opravitelné,
- poloha stavebního prvku představuje zvláštní riziko (např. vodorovná plocha, ze které voda špatně odtéká),
- existuje místní mimořádné riziko napadení určitými organismy (např. mořskými škůdci, termity),
- vystavení klimatickým podmínkám je nepříznivé (např. přímý déšť),
- existuje potřeba vyšší životnosti.

Chemická ochrana dřeva proti biotickým škůdcům se provádí různými způsoby. Při profesionální ochraně jde především o máčení, vakuo-tlakovou impregnaci, popř. injektáž. Při vakuo-tlakové impregnaci, popř. tlakové injektáži jsou látky do dřeva vtlačeny vysokým vnějším tlakem kapaliny a hloubka průniku bývá řádově centimetry. Při technologii máčením se jako mechanismus přenosu látek do dřeva uplatňuje především kapilární tlak. Hloubka průniku při máčení je cca 2 - 3 milimetry. Výsledek tohoto způsobu ošetření dřeva je výrazně ovlivněn smáčením povrchu dřeva kapalinou, důležitá je doba kontaktu kapaliny se dřevem.

Dlouhodobou ochranu dřeva zajistí BOCHEMIT Optimal Forte

BOCHEMIT Optimal Forte, který na trh dodává společnost Bochemie a.s. Bohumín, je určen pro povrchovou impregnaci stavebního řeziva při stavbách a rekonstrukcích v interiérech i v exteriérech. Poskytuje dlouhodobou ochranu dřeva proti dřevokazným houbám (Basidiomycetes), plísním a dřevokaznému hmyzu. Současně má zvýšenou odolnost proti vymývání účinných látek ze dřeva působením povětrnostních podmínek.

Kromě transparentní varianty je na trh dodáván také s indikační barvou zelenou a hnědou. Je vhodný pro profesionální aplikaci máčením, ale také nátěrem nebo postřikem. Koncentrát se pro aplikaci ředí vodou, roztok velmi dobře vsakuje do dřeva, na povrchu ošetřeného dřeva netvoří vrstvu, ošetřené dřevo nezapáchá.

Před ošetřením je nejprve nutno odstranit z povrchu dřeva zbytky kůry, starých nátěrů a nečistot. Ošetření dřeva se provádí při teplotách +5 °C až +30 °C tak, aby se dosáhlo celistvého a stejnoměrného nánosu ochranného prostředku po celém povrchu dřeva. Počet aplikací se řídí požadovaným příjmem a kvalitou opracování dřeva, obvykle je potřeba jedné až dvou aplikací.

Životnost provedené ochrany je pro dřevo použité v interiéru časově neomezená, u dřeva v exteriéru minimálně 10 let. Poté je doporučeno provést kontrolu stavu ochrany (ideálně ve dvouletých intervalech). Je nutné také pamatovat na následné ošetření příčných řezů, zářezů, plátování a jiných druhů spojů provedených až po impregnaci, protože právě tato místa jsou škůdci a houbami ohrožena nejvíce, tam prakticky vždy destrukční proces začíná. Dřevo použité v exteriéru je třeba po impregnaci navíc ošetřit vhodným krycím nátěrem, a to po zaschnutí impregnace, což je zpravidla po 4 – 24 hodinách v závislosti na vlhkosti dřeva a klimatických podmínkách.


SOUVISEJÍCÍ MICROSITE
Fasádní barvy akrylátové i silikonové, omítky - prodej

Fasádní barvy akrylátové i silikonové, omítky - prodej

Pokud jste se rozhodli zrenovovat starou fasádu, budete potřebovat fasádní barvu. V našem širokém sortimentu naleznete přesně takovou, jakou hledáte. Naše společnost se zabývá prodejem veškerých nátěrových systémů a barev. Fasádní barvy: - akrylátové - Mikral 100, Fasadin Forte, Fasadin, ...

KMB barvy, s.r.o.
Hydroban EKO nátěrová barva-na bazény, do vlhkého prostředí, na beton

Hydroban EKO nátěrová barva-na bazény, do vlhkého prostředí, na beton

Bazény a veřejná koupalistě v ČR i na Slovensku používají speciální barvu Hydroban EKO pro pravidelné nátěry. Firma Slovlak CZ Zlín je prodejce barev s dodávkami po celé ČR. Syntetická nátěrová barva Hydroban EKO je určena do vlhkého prostředí, lze ji tedy použít také k nátěrům betonových ploch ...

Slovlak CZ, s.r.o.
Fasádní barvy Caparol - ochrana fasády proti plísním a řasám

Fasádní barvy Caparol - ochrana fasády proti plísním a řasám

Fasády jsou dlouhodobě namáhané povětrnostními vlivy, vlhkostí i usazováním prachu. Pokud chcete, aby Vaše fasáda zůstala dlouhodobě čistá použijte fasádní barvy Caparol CarboSol nespri nebo ThermoSan NQG, které zajistí ochranu fasády proti plísním a řasám. Namíchají Vám je v Míchacím centru ...

Míchací centrum Zlínsko - Radek Kužela www.michacicentrumzlinsko.cz
Fasádní barvy pro venkovní nátěry omítek, fasád a zdiva včetně namíchaní odstínu za super ceny

Fasádní barvy pro venkovní nátěry omítek, fasád a zdiva včetně ...

Sháníte tu správnou barvu k venkovním nátěrům omítek, fasád, zdiva či k dekoračním nátěrům svislých betonových konstrukcí? Pak navštivte prodejnu Barvy - laky komplet v Opavě na Bochenkové ulici, kde si můžete vybírat z široké nabídky fasádních barev všech značek za skvělé ceny. Fasádní barvy Vám ...

ABC barvy s.r.o. Barvy laky komplet
Prodej interiérových barev značky HET - nové odstíny a široký výběr

Prodej interiérových barev značky HET - nové odstíny a široký výběr

Hledáte kvalitní interiérové barvy? V naší DROGERII Petr Pouba v Rožnově si určitě vyberete ze širokého sortimentu tu správnou! Právě jsme zahájili prodej nových odstínu interierových barev HET. V naší prodejně naleznete: - kovářské barvy - Klasik HET: purpurová, hnědá, vínnová - Creative ...

DROGERIE Petr Poruba